Igazságosabb teherviselést szeretnének a közös képviselők

  • img

A költségviselés igazságosabbá tétele érdekében, az árképzés felülvizsgálatát javasolja a százhalombattai Társasházak Érdekvédelmi Egyesülete.

Fazekas Csaba, a szervezet elnöke december 8-i sajtótájékoztatóján elmondta: azok a házak, amelyek nem tudták elvégezni a felújítási munkálatokat, nagyobb hőmennyiséget fogyasztanak, ezért önhibájukon kívül jóval többet kell, hogy fizessenek. Azt kérik, hogy az önkormányzat házanként készítsen felmérést, és ahol indokolt ne csak az alapdíj csökkenjen. Fazekas Csaba tájékoztatott arról is: szeretnék, ha az önkormányzat mielőbb döntene az állami ÖKO-programon való részvételről, amelyet fűtéskorszerűsítésre, valamint egyedi fogyasztásmérők felszerelésére írtak ki. Reményét fejezte ki, hogy nem romlik a Szákom Kft. hibaelhárítási diszpécserszolgálatának teljesítménye a létszámcsökkentés, illetve a készenléti rendszer átalakítása miatt, az eddigi vonulós szolgálat helyett ugyanis a cég munkatársai otthoni ügyeletben várnák a hívásokat munkaidő után.

Az egyesület a legutóbbi közgyűlésén új tagok felvételéről döntött, így jelenleg tizenöt közös képviselő a tagja, akik harmincöt társasházat, összesen kétezer lakást kezelnek. Az új tagok közül Juhász Miklósné és Gyetvai Balázs került be az elnökségbe, Illés László és Vass Antal eddigi tagok mellé, elnöknek ismét Fazekas Csabát választották.
 

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák