Bulizással Betti gyógyulásáért

Országos kezdeményezés indult a közúti balesetben lebénult Bódás Bernadett gyógyulása érdekében. Vendéglátó- és szórakozóhelyek a március 10-i árbevételük egy részét ajánlhatják fel annak érdekében, hogy az őssejt-beültetéshez szükséges 5 millió forint összegyűljön.

Bódás Bernadett élete 2004-ben, 21 éves korában egy szerencsétlen autóbaleset miatt teljesen megváltozott: éjszaka névnapjának ünnepléséről hazatérve fának ütközött az az autó, melyben utasként ült. A baleset után az orvosok közölték szüleivel (édesanyja a székesfehérvári tűzoltóság munkatársa), ha egyáltalán sikerül megmenteni az életét, a csigolyatörés miatt nyaktól lefelé béna marad.

A kínai BEIKE Kutatócsoport a leletek alapján vállalta az őssejt-beültetést, így Betti új reményt kapott, hogy állapotában látványos fejlődés következzen be. A beavatkozással a lánynak lehetősége nyílik arra, hogy napi teendőit önállóan, mások segítsége nélkül legyen képes ellátni.

A kezdeményezéshez már több szórakozóhely csatlakozott. További információ a www.prok.hu/betti oldalon található.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák