Ismét teherautókat ellenőrzött a hulladék-kommandó

A 6-os főút mentén nagy számban talált állami tetemek miatt dr. Gubis János Pest megyei kerületi főállatorvos segítségét kérte a százhalombattai Hulladék-kommandó. A társadalmi Járőrszolgálat április 27-én ismét ellenőrzést tartott a polgárőrséggel és a rendőrséggel.

Ellenőrizték a városból kifelé tartó teherautók rakterét, és a veszélyes hulladékok szállítására vonatkozó jogszabályok betartatását. Az akcióban részt vett a Katasztrófavédelem Polgárvédelmi Kirendeltségének századosa, Túri Tamás is.


A hatósági megbízottak számos, a közlekedés biztonságát veszélyeztető szabálytalanságra hívták fel a sofőrök figyelmét, egyebek mellett az egyik járműben a veszélyes szállítmány nem megfelelő rögzítésére.


Dr. Gubis János szerint Pest megye déli része a legszennyezettebb az illegális hulladékok lerakásában, kirívóan sok állati tetemet szórnak el itt. A kommandó sűríti a városhatár ellenőrzését, amibe főállatorvost is bevonják – tájékoztatott Kriszticsné Tápai Mónika szolgálatvezető.

Hozzászólás

E-mail címe rejtve marad. A kötelező mezők *-al vannak jelölve.

Megszakítás

Legfrissebb cikkek

Képtárak

Kategóriák