Hosszú idő után újra óvodások is táborozhattak a könyvek között, július elején velük kezdődtek a nyári mesehetek. A medvés tematikájú program keretében nem csak elméletben ismerkedtek a legkülönbözőbb fajta mackókkal – valódi és mesei megjelenéseikkel, a hozzájuk kapcsolódó hagyományokkal –, hanem személyesen is találkozhattak velük a Veresegyházi Medveotthonban.
A következő tábor – Ez Batta! – helytörténeti olvasótábor 12-16 éveseknek– ugyancsak új kezdeményezés a könyvtár életében. A Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásával megvalósult programban a szervező könyvtárosokat a négy elem - a föld, a tűz, a víz és a levegő - vezette, ahol ötödik elemként jelent meg maga az ember. A kiindulópontot a Városi Archívum adta, majd napról napra érdekes és változatos programok, előadások segítségével Százhalombatta régmúltjától a jelenig barangolták végig a város történetét, az ásatásoktól a szerb templomon át, a Dunapartig.
Augusztus elején került sor a könyvtárban a már hagyományos népmesei tematikájú mesehétre. Az alsótagozatos gyerekek számára szervezett együttlét alatt ugyancsak medvés népmesékkel, játékokkal töltötték az időt a résztvevők. Vendégmesemondók, viselettörténeti előadás, tánctanítás gazdagította a programot a hét során.
A könyvtári mesehetek sorát az augusztus 20. utáni rövidke héten megrendezett "A papír útja" című kortárs tábor zárta. A résztvevő gyerekek első nap papírt merítettek újrahasznosított papírból, azokat mintázták, másnap könyvet készítettek, miközben az újrahasznosítás jegyében barkácsoltak is a különböző papír alapanyagokból. A többi között papírrepülő reptető versenyt tartottak a könyvtár előtti lépcsősoron. Zárásként a dunaújvárosi Magyar Papírmúzeumba is ellátogattak, ahol megismerhették a papír történetét, a gyárban zajló munkát, aminek alapja ugyancsak a szelektíven összegyűjtött papírhulladék.
A mesehetek anyagi hátterét ezúttal is a Százhalombattai Könyvtárért Alapítvány bonyolította. A könyvtárosok mellett középiskolás diákok – a kötelező közösségi szolgálat keretében – segítették a mindennapokat.
Ani