Sportlövő nemzetközi sikerek és 10m Európa-bajnokság
2024-03-12 - Remek sportlövő eredmények és helyezések születtek februárban is; az eredményekről Kéri Attila, a Százhalombattai Lövész Klub elnöke tájékoztatott.
Az Ion Stanescu emlékversenyt február 15-18 között rendezték Nagyváradon, ahol a teljes Román válogatott is részt vett, mert ez a nemzetközi verseny a hazaiknak még válogató volt a közelgő 10m Európa-bajnokságra, amit Győrben fogunk megrendezni.

Női légpisztoly 60 lövés versenyszámban Balogh Zsuzsa 501 körrel a dobogó második fokára állhatott, a junior kadet lányok között Varga Tímea pedig az egyéni csúcsához közeli eredménnyel – a harmadikkal azonos 327 körrel – 4. helyezett lett (egy belső tízessel lemaradva a harmadiktól).

Férfi pisztolyosaink a dobogó mindhárom fokán! A döntőt követően Hujbert Dániel 552 körrel + döntő 1. hely, Szemán Dávid 564 körrel + döntő 2. hely és Juhász Márton 552 körrel + döntő 3. helyezettek lettek. Papp Zoltán 538 körrel 12. Összegezve ennek a nemzetközi versenynek a tapasztalatait, fontos a külföldi megmérettetés a fiatalok és a még tapasztalatot gyűjtök, de a sok hasonló versenyt megélteknek is.

Az idei 10m Európa-bajnokságot Győrben az AUDI arénában és a Magvasi sportcsarnokban rendezte meg az ESC – Európai Sportlövő Szövetség –, a házigazda szerepe a Magyar Sportlövők Szövetségét illette meg. A szervezőbizottság mintegy két éves megfeszített munkáját Sinka László a szervezőbizottság elnöke látta el. Rendszeres megbeszélésekkel, tárgyalásokkal kezdődhetett az elmúlt 10 év leglátványosabb és színvonalasabb bajnoksága! Társelnök Széles Szabolcs Győr MJV alpolgármester volt. A szervezőbizottságban Kéri Attila, mint versenyigazgató helyettes látta el munkáját. A versenybírók között két tagunk, Kéri Otti és Hujbert Dániel segítették az EB sikeres és szabályszerű lebonyolítását.

Szemán Dávid az egyesületünk válogatott versenyzője február 29-én Győrben állt lőállásba a 10 méteres Európa-bajnokságon és szerepelt kimagaslóan! Az 563 kört és a 15 belsőtízest a következő sorozatokkal teljesítette: 94, 91, 95, 93, 92, 98. Az utolsó sorozata nyolc tízesből és két olyan lövésből állt, ami éppen hogy nem érintette a tízes vonalát, úgynevezett 9,9-ek lettek. Tehát a majdnem tökéletes 100 kör egy milliméteren múlt.

A százhalombattai Városi Szabadidő Központban rendezi március 13-16. között meg a Magyar Sportlövők Szövetsége a 2024. évi 10m Országos bajnokságát, ahol hatalmas mezőny, az ország legjobbjai, olimpiai kvótások is részt vesznek a közel 600 versenyzői indulásban. Az esemény ingyenesen látogatható.