Újabb battai sportlövő sikerek - Szemán Dávid az Egyetemi Világjátékokon, kiváló szereplés a sportlövő kupán
2023-08-03 - Első alkalommal vett részt az Egyetemi Világjátékokon sportoló a Százhalombattai Lövészklubból; ezzel a sportágtörténeti sikerrel vágott neki Szemán Dávid a kínai Chengdu-ban, a FISU World University Games versenynek augusztusban – tájékoztatott Kéri Attila az egyesület elnöke.
Csodás megnyitó, tűzijáték, bevonulás, megnyitóbeszéd, eskütétel, zászlófelvonás, himnusz, az olimpiai láng meggyújtása; mindent beletettek a programba, ami egy multi-sportesemény megnyitóján kötelező kellék. Az viszont nem mindennapi, hogy egy ilyen hatalmas ország államfője nyissa meg az egyetemisták legnagyobb versenyét.
A kínaiaknak ez egy nagyon fontos esemény, ami két éve tolódik a covidjárvány miatt. Az embereken látszik a boldogság, nagy megkönnyebbülés, hogy most, 2023-ban vendégül láthatják a világot. A sportlövők mindig a verseny program elején szerepelnek.
Szemán Dávid augusztus 1-jén lépett lőállásba a 10m Felnőtt férni Légpisztoly versenyszámban. Az első sorozata kiemelkedően erős, 97 kör volt, ezzel az eredménnyel az élmezőnyben volt. A folytatás is szép egyenletes teljesítménnyel, 94 körrel, apróbb pihenőkkel. A versenyszámra előírt lőidő 75 perc, ami alatt 60 értékelt egyenkénti lövést kell leadni a sportolónak, olyan elektronikus célberendezésre "lőlapra" ami ezred milliméter pontosan meghatározza a lövedék becsapódásának a helyét, majd azt elektronikus jellé alakítja és jeleníti meg a kivetítő monitoron. A következő sorozatok 93, 94, 96, ezzel a középmezőny elején helyezkedett el. A záró sorozatban jó kilencesek követték egymást, 9,9-ből három is az utolsó lövéseknél, de amit edzője, Kéri Attila kért, hogy a legutolsó lövése tízes legyen, azt teljesíteni is tudta. Az összesített végeredmény 565 kör lett, és a 29. helyen végzett, mindösszesen hét európai versenyző végzett előtte.

Vegyespáros 10m Légpisztolyban, az augusztus 2-i versenynapon Dávid csapattársa Fábián Sára Ráhel volt, az előzetes várakozások és a két sportoló jó formája alapján a döntő közeli helyezés volt várható.
Itt egymás melletti lőállásban állnak a vegyespáros tagjai, akik 30-30 lövést adnak le, aminek összesített eredménye alapján rangsorolják be a csapatokat. 565 körrel 12. helyezettek lettek, "csak" 3 körrel elmaradva a 8-as döntőtől, itt mindösszesen három európai ország versenyzői jutottak be a döntőbe. Szemán Dávid túlszárnyalva az előző napi végbefejezését, ezen a napon három tízessel zárta versenyét.
Dávid egyébként a tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Természettudományi Kar Matematika szakán, mint elemző matematikus végzi.

A Százhalombattai Lövészklub nagy létszámú csapatának szinte minden indulója dobogós lett Gödöllőn az I. MATE-GEAC Kupán, július 8-9-én – számolt be a remek szereplésről Kéri Attila.

A megmérettetésre csaknem az ország minden területéről érkeztek versenyzők. Az egyetemi városban kialakított 14 lőállásos lőtéren a sportlövő szövetség elektromos céltáblákat bocsájtott a szervezők rendelkezésére.

Battai eredmények:
Légpisztoly 20 lövés serdülő fiú: 2. Horváth Miron 171. Serdülő lány: 1. Varga Tímea Lilla 151, 2. Varga Viktória Veronika 80. Férfi versenyszámban 4. Szemán Dávid 183, 5. Juhász Márton 178, 7. Hujbert Dániel 174.

40 lövés serdülő fiú: 3. Mrena Dániel 328, 4. Horváth Miron 322, 5. Czakó Patrik 273. Serdülő lány: 2. Varga Tímea Lilla 330, 4. Varga Veronika Viktória 199. Ifjúsági fiú: 2. Kajári Áron 340. Junior fiú: 1. Darabos Donát 507. Junior lány: 1. Farkasréti Eszter Mária 533, 2. Nagy Eszter 524, 3. Lázár Mercédesz 506. Felnőtt férfi: 2. Hujbert Dániel 568, 3. Szemán Dávid 559, 5. Juhász Márton 545.