Békésen maradtak a pontok
2023-05-15 - 30-27-re kikapott idegenben a Százhalombattai KE a Békési FKC-től a férfi kézilabda NB I/B osztályában a május 13-i fordulóban (félidő 13-13). Tallér Zsolt, a battai klub elnökének beszámolója.
Álomszerűen indult a mérkőzés. A 6. percben három Kerkovits Gyula góllal 3-0-ra vezettünk. A folytatásban is feszes volt a védekezésünk, és ötletes támadásvezetésekkel tartottuk az előnyünket egészen a 21. percig; akkor utolértek minket a hazaiak. A szünetre döntetlennel mentek a csapatok.

A második félidő elején sajnos belealudtunk, és a békésiek két gólos előnyre tettek szert. Ezzel az egy-két gólos különbséggel folyt a mérkőzés. Többször támadtunk az egyenlítésért, de nem sikerült. A végjátékban sem sikerült közelebb kerülnünk a pontszerzéshez, így sajnos nagyon hosszú volt a hazaút.

A fényképeket köszönjük az BFKC facebook oldalának.

SZKE: Bokréta, Kovács J. (kapusok), Kerkovits 7, Kollonay, Kővári 4, Félegyházi 6, Gyurcsovics 2, Pap 2, Keresztes, Kiss 1, Gálli 2, Mogyorósi 3(1), Turák, Kis Molnár, Major, Nikolicza; edző: Koncsár Gergely

A következő hazai bajnoki mérkőzés: Százhalombattai KE – Debrecen, 2023.05.20., szombat, 18 óra, battai sportcsarnok. A belépés továbbra is ingyenes!