Bíznak a bennmaradásban
2023-05-08 - Derekas küzdelemben, 30-23-ra kikapott hazai pályán a Százhalombattai KE a QHB-Eger csapatától a férfi kézilabda NBI/B osztályában a legutóbbi, május 6-i fordulóban, (félidő; hazai-vendég 10-16). Tallér Zsolt, a battai klub elnökének beszámolója.
Tudtuk, hogy nehéz mérkőzésre számíthatunk a már biztosan feljutó, bajnokaspiráns Eger ellen, de bíztunk magunkban. A mérkőzés első gólját Kerkovits Gyula szerezte egy betörés után. Gyorsan egyenlítettek a vendégek, de két remek Félegyházi Zsolt átlövéssel 3-1-re vezettünk. Nem tudtuk sokáig tartani az előnyünket, mert 6-5-re már a vendégeknél volt az előny. Kemény kiélezett harc folyt a pályán, és tapadtunk az egriekre. A 21. percben 10-11-et mutatott az eredményjelző. A félidő további percei rémálomba illettek. Támadásaink eredménytelenül zárultak, védekezésben pedig nem tudtuk meggátolni a vendég szélsőket. A szünetre komoly hátrányba kerültünk.

A második félidő elején tovább nőtt a különbség. Férfiasan küzdöttek a fiúk, de csak a különbség megtartására volt elég a teljesítményünk. A félidőben többször úgy látszott, hogy közelebb tudunk kerülni, de ekkor, mindig előhúzott egy bravúrt a vendégcsapat kapusa, aki 40% fölötti védési hatékonysággal teljesített.

A helyzetünk nehéz, de nem reménytelen. Bízunk a csapatban, bízunk a bennmaradásban.

SZKE: Kovács J., Bokréta (kapusok), Mogyorósi 1, Félegyházi 4, Gyurcsovics 1, Gálli 2, Kerkovits 5, Pap 2, Turák 2, Kővári 1, Fekete 3(3), Kiss 1, Keresztes 1, Kollonay, Kis Molnár, Paizs; vezetőedző: Koncsár Gergely

A következő – egyben az utolsó – hazai bajnoki mérkőzés: Százhalombattai KE-Debrecen, 2023. 05.20., szombat 18 óra, battai sportcsarnok. A belépés továbbra is ingyenes!