Itthon tartották a két pontot
2023-03-06 - 26-28-ra győzött a Százhalombattai KE a Tata csapata ellen az NB I/B férfi kézilabda bajnokság március 4-i fordulójában - Tallér Zsolt, a battai klub technikai igazgatójának beszámolója.
A múlt heti fájó vereség után tudtuk, hogy hazai pályán nem hibázhatunk. A héten néhány játékosunk betegség miatt edzést, edzéseket hagyott ki, illetve kisebb-nagyobb sérülésekkel bajlódott, de aki csak tudta vállalta a mérkőzést.
Idegesen kezdtek a csapatok; az első gólra négy és fél percet kellett várni. Mi nyugodtunk meg hamarabb, mert a 8. percre 4-0-ra vezettünk. Ekkor egy jó ütemű vendég időkérés következett, ami az ellenfelet megnyugtatta, de minket teljesen összezavart. Ennek az lett az eredménye, hogy a 15. percben 4-8-at mutatott az eredményjelző. A csarnokban senki nem értette, hogyan történhetett mindez. Sikerült rendezni a sorokat, és visszataláltunk a mérkőzésbe, így a különbség nem nőtt tovább a félidő hátralevő részében. Az etap zárásaként Kiss Attila értékesített egy időn túli szabaddobást, és ezzel három gólos hátránnyal vonulhattunk a szünetre (13-16).
A mérkőzés 24. percében egy ütközés utáni földetérésnél Fóti Benedek fejsérülést szenvedett. A szünetben rosszul lett, így orvosi felügyelettel várta a mentőket, akik kórházba szállították. Bízunk a mihamarabbi felépülésében.
A második félidőre egy sokkal motiváltabb hazai csapat lépett a parkettára. Hat perc alatt négy lőtt gól és két Kovács János védés mellett, remek védekezésünknek is köszönhetően átvettük a vezetést 17-16-ra. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, a gólok felváltva estek, de az előny, mindig nálunk volt. A meccs 53. percében sikerült először két góllal vezetnünk Mogyorósi Tamás értékesített büntetője után. A következő vendég támadásnál, beálló pozícióból Kovács János fejét találták el, emiatt és a reklamáló tataiak újabb büntetésével kettős emberelőnybe kerültünk. Sikerült élnünk ezzel a lehetőséggel, és elléptünk 26-22-re.
Az utolsó öt percben nem lehetett más célunk, mint az előnyből annyit megtartani, ami elég a győzelemhez. Ez szerencsésen sikerült, így hullámzó mérkőzésen, itthon tartottuk a nagyon fontos két pontot.
A szép közönség, ismét egy hullámhosszon volt a csapattal, amire most is nagy szükség volt. Köszönjük a szurkolást!
"Magas színvonalú mérkőzést játszottunk a Tata csapatával. Bár idegesen kezdtünk, és percekig egyik csapat sem talált be, végül sikerült négy gólos előnyt kialakítani a mérkőzés elején. A vendég időkérést követően teljesen megzavarodtunk: fordítottak. A mi játékunk görcsös volt és lassú. A szünetre 3 gólos hátránnyal mentünk, azt kértük Renátóval a csapattól, hogy felszabadultan játszunk, ne ragaszkodjunk túlságosan a mérkőzést megelőzően megbeszélt taktikai dolgokhoz; ez bejött. A védekezésünk felerősödött, Kovács Jani meg “lehúzta a rolót". Immáron másodjára jöttünk ki ellentmondást nem tűrően a szünet után. Elől végre azt játszottuk, amit igazán tudunk; hamar sikerült is fordítani, és az előnyünket sikerült a meccs végéig megtartani. Gratulálok a csapatomnak, igazi csapatmunka volt!" – mondta el Koncsár Gergely vezetőedző a mérkőzés után.

SZKE: Kovács J., Bokréta, Kovács B. (kapusok), Mogyorósi 6(2), Félegyházi 4, Kerkovits 3, Kővári 3, Paizs 2, Gyurcsovics 2, Gálli 3, Kiss 2, Keresztes 1, Fóti, Kollonay 2, Kis Molnár, Pap; vezetőedző: Koncsár Gergely

A következő hazai bajnoki mérkőzés: Százhalombattai KE- Salgótarján, 2023.03.25., szombat 18 óra, battai sportcsarnok. A belépés továbbra is ingyenes!