Két érem modellvitorlás kupán
2023-02-22 - Egy arany- és egy ezüstérmet szerzett a százhalombattai Dunamenti Energia Modellező Klub a Balaton Kupán – a február 18-19-i regattáról Kunvári Sándor, a battai egyesület tagja a számolt be lapunknak.
Már harmadik alkalommal – hogy megy az idő - az elmúlt hétvégén zajlott a 2023-as év első "nagy hajós" modellvitorlás, Balaton Kupa regattája a százhalombattai DEMK szervezésében Badacsonyban.
Az első napon, szombaton a helyszínre érkezők a part mellett semmi szelet nem tapasztaltak, de a leendő versenypálya helyszínén remek délnyugati szél fodrozta a vízfelületet.
Az év első "nagyhajós" versenyére sokan eljöttek, de volt hiányzó is. Főbíró és rendező urunk Forrai Csaba remek irányú, dél-nyugati és nagy pályát rakott fel, megalapozva ezzel az egész évet.
14 futamra került sor ezen a napon. Az egész napot a 3/4 és A tető szélerő jellemezte, ami remek pörgős versenyzést tett lehetővé. A 9. és a 12. futam között egy kicsit gyengült a szél, de nem esett A ½ alá, ami nem akadályozta az előbb leírtakat. A rétegesen öltözködött versenyzőkön a hideg ellenére sem látszott, hogy fáztak, azt hiszem a verseny pörgőssége ezt elfelejtette velük, hiszen az elmúlt év eléggé szélcsendesre sikeredett.

Szinte szélcsend fogadta a kapitányokat vasárnap, akik azért bíztak abban, hogy ez erősödni fog, és így is lett! Egész nap betartott a szombati szélerő! Az szél mintha érezte volna a verseny végét fokozatosan gyengült, a díjkiosztóra pedig majdnem teljesen leállt.

Míg az előző nap csendesen telt el, ez a vasárnapra nem volt elmondható el. A többi között volt egy rajtolás, amin sokáig vitatkoztak a résztvevők, de végül is elcsendesedtek.

Szerintem ezt a 10 másodperces helyzetet jobban meg kellene beszélni, hogy mindenki úgy értse, ahogy kell! Lehet, hogy a legközelebbi verseny szünetében visszakellene térni rá.
Ezen a napon 9 futamot teljesített a 16 fős mezőny!

Battai eredmények: II. Forró Krisztián, III. Garay György, VI. Illés Zoltán, VIII. Gergely András, IX. Kunvári Sándor, XIV. Schulek János