Győzelemmel kezdték az évet
2023-02-07 - 37-31-es (17-15) győzelmet aratott hazai pályán a Százhalombattai KE a BFKA-Balatonfüred ellen az NB I/B férfi kézilabda bajnokság február 4-i fordulójában – Tallér Zsolt, a battai klub technikai igazgatója beszámolója.
Az év első mérkőzésén, két jól felkészített csapat nézett farkasszemet egymással. Vendég góllal kezdődött a mérkőzés, de az után felváltva találtak a kapuba a csapatok. A 18. percben 9-9 volt az eredmény, ez után két Kiss Attila gól következett, amivel a mérkőzés folyamán először sikerült két góllal vezetnünk. Sajnos az örömünk nem tartott sokáig, mert ritmust váltottak a balatoni fiatalok, és három perc múlva már náluk volt az előny. Koncsár Gergely ekkor érezte úgy, hogy időkérésre van szükség. Szerencsére sikerült rendezni a sorokat és a szünetre ismét kettő volt ide.
A második játékrész elején ismét megijesztette a csapat a szurkolóit, mert pár apróbb hiba után ismét egyenlőt mutatott az eredményjelző. A 36.percben 18-18 után előbb Gálli Krisztián, majd Félegyházi Zsolt volt eredményes. Ez után emberhátrányba kerültünk. A mérkőzés eddigi képe alapján egyenlítésnek kellett volna következnie, de nem így lett. Egy vendég gól után öt gólt dobtunk egymás után, és a 44.percben hat gólos előnybe kerültünk. A mérkőzés utolsó negyed órájában a vendégek csapata próbált ritmust váltani, védekezési formát cserélni, de mindenre jól reagáltunk, és négy gólnál közelebb egyszer sem engedtük a fiatalokat, végül látványos, taktikus végjátékban visszaállítottuk a hat gólos különbséget.
A hálás közönség, tapssal jutalmazta a csapatot. Köszönjük a szurkolást!

SZKE: Kovács, Bokréta (kapusok), Mogyorósi, Gyurcsovics 5, Félegyházi 6, Kővári 4, Gálli 5, Pap 1, Kerkovits 2, Kiss 7, Keresztes, Fóti 3, Paizs, Kollonay, Kis Molnár, Zatureczki 4(2) ; vezetőedző: Koncsár Gergely
A következő hazai bajnoki mérkőzés: Százhalombattai KE-Vecsés, 2023.02.18., szombat 18 óra, battai sportcsarnok. A belépés továbbra is ingyenes!