Győzelemmel zárták az évet
2022-12-20 - Öt gólos, 32-27-es (16-12) győzelmet aratott hazai pályán a Százhalombattai KE a Szigetszentmiklósi KSK ellen az NB I/B férfi kézilabda bajnokság december 17-i fordulójában – Tallér Zsolt, a battai klub technikai igazgatója beszámolója.
Az év utolsó mérkőzésén, két jól felkészített csapat nézett farkasszemet egymással. Vendég góllal kezdődött a mérkőzés, de azután felváltva találtak a kapuba a csapatok. A 7. percben 3-3 volt az eredmény. A "szigetiek" magukhoz ragadták az irányítást, és a 10. percben 5-3-ra vezettek, büntetőhöz jutottak, mi pedig emberhátrányba kerültünk. Félő volt, hogy ha három gólos hátrányba kerülünk, akkor az, sok lehet. Nem így történ, mert a büntetőt Kovács János megfogta, majd három gólt dobtunk zsinórban, és átvettük a vezetést. Ezt még kiegyenlítették a vendégek. A következő 2 percben ellenállhatatlanul játszottunk, és négy gólt szereztünk, ezzel 10-6-ra vezettünk a 15. percben. Megnyugodtunk, talán kicsit túlságosan is, mert egymás után kétszer kerültünk emberhátrányba, és ez alatt négy kapott gólra egyedül Mogyorósi Tamás tudott eggyel válaszolni, így az előnyünk minimálisra olvadt. A 22. percben 11-10-nél Koncsár Gergely időt kért. Ez után Félegyházi Zsolt és Kővári Balázs percei következtek; hátul, szinte tökéletesen védekeztek, elől pedig felváltva lőtték a gólokat, amivel a szünetre ismét megnyugtató előnnyel mehettünk.

A második játékrész első tíz percében a játék képe semmit sem változott. Ez idő alatt nem csak, hogy nem engedtük közelebb ellenfelünket, hanem hat gólosra növeltük az előnyünket (21-15). Ekkor jött játékunkban egy hullámvölgy, mert a következő 6 percben nem tudtunk gólt szerezni, de hármat kaptunk. A 47. percben Paizs Miron góljáról azt hittük, hogy azzal rendeztük a sorokat, de csak lassítani tudtuk a vendégek felzárkózását. Előnyünk a 49.percre két gólosra olvadt (23-21). Ez felébresztette a csapatot, és Félegyházi Zsolt találatainak, illetve Mogyorósi Tamás góljának köszönhetően az 53.percben ismét öttel vezettünk (26-21). Ezt követően a vendégek védekezést váltottak, de szerencsére mindenre volt válaszunk, és látványos, taktikus végjátékban megőriztük ezt a különbséget.

A hálás közönség vastapssal jutalmazta a csapatot, amely megköszönve az egész féléves kitartó támogatást sok-sok szaloncukorral kedveskedett a jelenlévőknek. Köszönjük a szurkolást!

SZKE: Kovács, Bokréta, Rácz (kapusok), Mogyorósi 7(3), Félegyházi 9, Gálli 2(1), Kővári 6, Pap 1, Gyurcsovics 4, Kerkovits, Keresztes, Paizs 2, Kollonay, Kis Molnár 1, Fóti Major; vezetőedző: Koncsár Gergely
Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánunk!