Magabiztos győzelem
2022-12-05 -  Két gólos, 32-30-as (15-17) győzelmet aratott hazai pályán a Százhalombattai KE az Optimum Solar-Békési FKC ellen az NB I/B férfi kézilabda bajnokság december 3-i fordulójában – derül ki Tallér Zsolt, a battai klub technikai igazgatója beszámolójából.
Végre jól kezdtünk egy mérkőzést. Az első négy percben három gólt dobtunk és egyet sem kaptunk. A következő néhány percben felváltva estek a gólok, annak ellenére, hogy emberhátrányban is voltunk. A 15. percben 8-5-ös vezetésünknél – egy vitatott játékvezetői döntést követően – kaptunk egy kettő és egy négy perces büntetést. Ez nehéz időszak volt, de Gálli Krisztián két góljának köszönhetően csak felzárkózni tudott a vendégcsapat. A félidő utolsó tíz percében akadozott a támadó játékunk, mellyel éltek a békésiek és két gólos előnyt építettek ki a szünetre.

A második félidőben ismét azt az ötletes támadó játékot és határozott, jó védekezést láthattuk a csapattól, mint a mérkőzés elején. Gálli Krisztián, Kerkovits Gyula és Félegyházi Zsolt góljai, valamint Kovács János védései kellettek ahhoz, hogy a 42.percben ismét két gólos előnyben legyünk. Bíztunk benne, hogy sikerül eldöntenünk a mérkőzést a következő néhány percben, de a vendégek nem így gondolták. Az eredményjelző az 55.percben 28-27-et mutatott; következett a végjáték. Ebben többször hibára késztettük ellenfelünket, az adódó lehetőségeket kíméletlenül kihasználtuk, és az 59.percben már négy góllal vezettünk. Az utolsó percben még zárkóztak a vendégek, de ez már nem befolyásolta a két pont sorsát.

Újabb hazai mérkőzésen tartottuk itthon a két pontot, a lelkes közönség jól szórakozhatott. Köszönjük a szurkolást!

SZKE: Kovács, Bokréta, Rácz (kapusok), Mogyorósi 1, Félegyházi 7, Gyurcsovics 5, Gálli 8 (1), Paizs 2, Pap 1, Kővári, Kiss 3, Kerkovits 4, Keresztes, Kollonay, Kis Molnár 1, Major; vezetőedző: Koncsár Gergely

A következő hazai bajnoki mérkőzés: a Százhalombattai KE – Szigetszentmiklós, 2022.12.17., szombat, 18 óra, battai sportcsarnok. A belépés továbbra is ingyenes!