Húsz perc jó játék kevés volt
2022-11-07 - Négy góllal kikapott hazai pályán a Százhalombattai KE a KK Ajka csapatától az NB I/B férfi kézilabda bajnokság november 5-i fordulójában (20-24; 10-10) – tájékoztatott Tallér Zsolt a battai klub technikai vezetője.
Álomszerű kezdés – a mérkőzés első huszonkét percében, minden úgy működött, ahogy kell: kapus teljesítmény, feszes védekezés, ötletes, eredményes támadó játék, 10-5-ös SZKE vezetés. Ám ekkor valami érthetetlen történt. Védelmi hibák, kihagyott ziccerek, figyelmetlenség és a szünetre egyenlítettek a vendégek.

A második félidőben a battai csapat ott folytatta, ahol abbahagyta. További hét perc lőtt gól nélkül – összesen 15 perc – és már három gólos hátrány. A vesszőfutás nem állt meg, és a 48.percben már 14-21-et mutatott az eredményjelző. Ezt a meccs végére kicsit sikerült kozmetikázni, de ez sovány vigasz.
Mérkőzés közben a jó hangulatról, sajnos a csapat nem, de a B-Cool Dance táncosai gondoskodtak.

Az eredmény ellenére a szép számú lelkes közönség megtapsolta a csapatot, amiből remélhetőleg sikerül erőt meríteni...

SZKE: Kovács, Bokréta (kapusok), Mogyorósi 1, Kiss 6, Gyurcsovics, Kővári 3, Gálli 2, Zatureczki 4, Paizs 1, Keresztes 1, Kerkovits 1, Félegyházi, Kollonay 1, Kis Molnár, Major; vezetőedző: Koncsár Gergely

A következő hazai mérkőzésre a Magyar Kupa keretein belül kerül sor: Százhalombattai KE – Szigetszentmiklós, 2022.11.09., szerda, 19 óra, battai sportcsarnok.
A következő hazai bajnoki mérkőzés: Százhalombattai KE-PICK Szeged U21, 2022.11.19., szombat, 18 óra, battai sportcsarnok.