Kevésen múlott
2022-11-03 - Háromgólos vereséget szenvedett hazai pályán a Százhalombattai KE a BFKA-Veszprém ellen az NB I/B férfi kézilabda bajnokság október 29-i fordulójában (22-25; 11-12) – tájékoztatott Tallér Zsolt a battai klub technikai vezetője.
Új edző, új remények. Koncsár Gergely vezetőedzőként először ült az SZKE kispadján. Sajnos sérüléshullám is nehezítette munkáját, mert Félegyházi Zsolt, Pap Ádám, Paizs Miron mellett Bozi Máté sem állt rendelkezésre.

Az eddigi eredménytelenség okán, nagy elszántsággal várta a hazai csapat a mérkőzést, amit görcsösen kezdtek. A 7. percben 0-4-es eredményt mutatott a tábla, és ekkora Mogyorósi Tamás piros lap után már a nézőtérről szemlélhette az eseményeket. Időkérés során, sikerült rendezni a fejeket. Kettő perc alatt felzárkóztak egy gólra, sőt a félidő felénél egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A szünetig felváltva vezettek a csapatok, de a pihenőre a vendégcsapat mehetett előnnyel.

A második félidőt a veszprémi fiatalok kezdték jobban és három gólos előnyt építettek fel. Ebből a hátrányból sikerült a 37. percre visszakapaszkodni mínusz egyre, de ekkor egy 6 perces hazai gólcsend következett. A 49. percben 16-21-es állásnál eldőlni látszott a mérkőzés, azonban Kiss Attila nem így gondolta. Alig több mint kettő perc alatt négy gólt lőtt, amivel ismét nyílttá tette a küzdelmet.
Sajnos a vendég fiatalok ismét tudtak újítani, és az egyenlítést már nem engedték, sőt egy kiállításnyi előnyüket kihasználva végleg eldöntötték a mérkőzést.

Köszönet az IndeepenDance mozgástúdiónak a közreműködésért és a lelkes közönségnek a bíztatásért.

SZKE: Kovács, Bokréta, Rácz (kapusok), Mogyorósi, Kiss 10, Gyurcsovics 2, Kővári, Gálli 2, Zatureczki 4, Keresztes 3, Kerkovits, Fóti 1, Kollonay, Kis Molnár, Major; vezetőedző: Koncsár Gergely

A következő hazai mérkőzés: Százhalombattai KE – Ajka, 2022.11.05., szombat 18 óra, battai sportcsarnok. A belépés továbbra is ingyenes, az élmény garantált.