Nem tudták bevenni Eger várát
2022-10-18 - 31-27-re (félidő 16-17) kikapott idegenben a QHB-Eger együttesétől a Százhalombattai KE az NB/I B férfi kézilabda bajnokság október 15-i fordulójában – tájékoztatott Tallér Zsolt, a battai klub technikai vezetője.
A gyenge szezonkezdés miatt edzőváltás történt a csapatnál. Az egri mérkőzésre megbízott edzőként Nikolicza Renátó készítette fel a csapatot.
Nem az SZKE volt a mérkőzés esélyese idegenben a tavaly még NB I-es Eger ellen.
A csapat nagy koncentrációval és hatalmas akarattal kezdte a mérkőzést. A szép számú közönség döbbenten tapasztalhatta, hogy a 7.percben az eredményjelző 3-6-ot mutatott. Gálli Krisztián pedig már 3 gólnál járt. A hazai csapat néhány lendületes támadással felzárkózott és egyenlített. A félidő hátralévő részében felváltva vezettek a csapatok, de ellépni egyik sem tudott.

A második félidő elején a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést és a 40.percre 3 gólos előnyt (23-20) dolgoztak ki. A következő percekben Kiss Attila és Gyurcsovics Árpád vezérletével kétszer is felzárkóztak a battaiak egy gólra (46.p. 25-24), de nem sikerült egyenlíteniük. Az egriek ismét ritmust váltottak és pár perc alatt megléptek 5 gólra. Sikerült kicsit megakasztani a lendületüket és Kovács János védéseinek is köszönhetően kicsit közelebb tudtak kerülni, de a mérkőzés kimenetele már nem volt kérdéses.

SZKE: Kovács, Bokréta (kapusok), Mogyorósi 3(2), Gálli 4, Félegyházi 1, Kővári 1, Gyurcsovics 5, Zatureczki 6(3), Kiss 5, Keresztes 1, Kollonay, Fóti, Bozi 1, Major, Paizs, Kis Molnár; mb.edző: Nikolicza Renátó

Következő hazai mérkőzés: Százhalombattai KE – BFKA-Veszprém, 2022.10.29. szombat 18 óra, százhalombattai sportcsarnok. A belépés továbbra is ingyenes, az élmény garantált!