Országos Bajnok Szemán Dávid - battai sportlövő sikerek
2022-09-27 - A Magyar Sportlövők Szövetsége 2022. évi 25-50m Nemzeti versenyszámok Országos Bajnokságát rendezték meg Budapesten, a Fehér úti Nemzeti Lőtéren szeptember 24-25-én.
50m Pisztoly versenyszámban 20 lövéses Open kategóriában 176 körös országos csúccsal lett Országos Bajnok Szemán Dávid 176, 15. Kéri Otti 154, 18. Hujbert Dániel 149 kör. A csapatversenyt a Zámolyi LK nyerte, második a Csepeli trió lett, mindössze pár körrel megelőzve a Százhalombattai Lövészklub csapatát. Szemán Dávid, Kéri Otti, Hujbert Dániel 479 kör.
25m Pisztoly 20 lövésben a női mezőnyben 13. Kéri Otti 175 kör, a férfiak versenyében 43. Hujbert Dániel 181 kör.
Lengyelországban, Wroclawban rendezték meg szeptember közepén a 25-50m Európa-bajnokságot, amelyen a Százhalombattai Lövészklub versenyzője, Szemán Dávid remek versenyzéssel az 50m Pisztoly OPEN versenyszámban a 29. helyen végzett: SZEMAN David HUN 82, 84, 84, 85, 83, 86 = 504 - 5x.
Három battai sportoló is Eb szereplő volt ebben az évben, ifj. Joó Attila, Klem Barnabás és Szemán Dávid, ez az egyesület életében eddig még nem fordult elő, így is látható, hogy a sportolók által elvégzett áldozatos munka, meghozza a gyümölcsét. Nagy reményekkel várják a következő éveket is, hiszen a csapatuk fiatal kora erre enged következtetni.
Jelenleg nagy kihívás, hogy az Önkormányzat által biztosított barakk épületet 10 méteres lőtérré alakítsák, ezáltal is biztosítva a városban élők szabadidős és versenysport tevékenységét. Az átalakításhoz az önkormányzati támogatás mellé a sportolók és családtagjaik önkéntes munkával járulnak hozzá, így idén már szeretnék, ha az első ütemet be is tudnák fejezni – tájékoztatott Kéri Attila, a Százhalombattai Lövészklub elnöke.