Bravúros pontszerzés
2022-09-27 - 27-27 – es döntetlent játszott hazai pályán a Százhalombattai KE a Kecskeméti TE-Piroska Szörp csapatával a NB I/B férfi kézilabda bajnokság szeptember 24-i fordulójában – derül ki Tallér Zsolt, az battai klub technikai vezetőjének beszámolójából.
Az eddigi eredménytelenség okán, nagy elszántsággal várta a hazai csapat a mérkőzést.
A találkozó első gólját Turák Félix szerezte, de a battaiak nem örülhettek sokáig az előnynek. Több elkövetett támadásbeli hiba után a vendégek rohanva büntettek, és a 13. percben már 3-9 állt az eredményjelzőn.
A második időkérés után úgy tűnt sikerül rendezni a sorokat és a hazaiak tudják csökkenteni a hátrányunkat. A 25. percre már csak három gólos előnye volt a Kecskemétnek, de a szünetre ismét 5 gól volt a különbség (11-16).
A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Mire észbe kapott az SZKE, addigra újabb csúcsot döntött a lemaradásuk. A 37. percben 13-21-nél felhasználta utolsó időkérését is Ernst Attila. Innen új mérkőzés kezdődött. A védekezés feljavult, a helyzetek belőtték, és egy 5-1-es rohammal feljöttek négy gólra. Ekkor a vendégcsapat is időt kért, amely után felváltva estek a gólok, az 53. percben 22-26-os eredménynél kezdődött a végjáték. A következő hat percben Kiss Attila és Félegyházi Zsolt góljaira még született egy vendég találat, de Gyurcsovics Árpád és Mogyorósi Tamás góljaira már nem. Az utolsó perc vendég időkéréssel kezdődött. A remek hazai védekezésnek köszönhetően lehetőség volt arra, hogy a döntetlenért támadjanak a battaiak. Első próbálkozásukat szabálytalansággal állították meg, amely után egy kis kakaskodás eredményeként páros kiállítás következett; 10 másodperc volt hátra. Kapus le, mezőnyjátékos be. Egy passz, még egy, a labda Félegyházi Zsoltnál, lövés, GÓL!  Vége.
A klub köszönetét fejezi ki az SZTC Táncszakosztályának a közreműködésért, a közönségnek pedig a lelkes bíztatásért.
SZKE: Kovács, Rácz (kapusok), Mogyorósi 3, Félegyházi 6, Kővári, Turák 1, Gyurcsovics 5, Pap, Gálli 3, Kiss 2, Kerkovits 3, Zatureczki 4, Keresztes, Kollonay, Fóti, Bozi; vezetőedző: Ernst Attila
A következő hazai mérkőzés: Százhalombattai KE – ÓAM-Ózdi KC, 2022.10.08., szombaton 18 óra, battai sportcsarnok. A belépés továbbra is ingyenes, az élmény garantált.