Fájó hazai vereség
2022-09-13 - Három góllal, 22-19 –re kikapott a Százhalombattai KE az Agrofeed ETO UNI Győr együttesétől az NB/I férfi kézilabda bajnokság szeptember 10-i fordulójában – tájékoztatott Tallér Zsolt, a battai klub technikai vezetője.
Az SZKE az idei évben is hazai mérkőzést rendezett a Battai Napok keretében.
A múlt heti vereség után, bíztak a jobb folytatásban – sajnos nem így lett.

A mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést a vendégcsapat, és a támadásban elkövetett hazai hibákat kegyetlenül megbüntette. A 8. percben 0-5-ös állásnál sikerült megszerezi az első battai gólt. A játék képe nem változott a későbbiekben sem; a vendég kapu előtt sokat hibázott az SZKE, amit védekezésben sem sikerült kompenzálni, így a különbség lépésről, lépésre nőtt.
A félidő végére hét gólos előnyt dolgoztak ki a vendégek. A nagyszámú közönség kedélyét tovább borzolta a hihetetlennek tűnő egy oldalú játékvezetés, amilyet régen láttak Battán – reményeik szerint többet nem is fordul elő.  A szünetre 17-10-es győri előnnyel vonult a két együttes.

A második félidő elején a vendégcsapat két gyors góllal jelentkezett, amire négy góllal válaszoltak a hazaiak. Ekkor ismét néhány érthetetlen játékvezetői döntés és három vendég gól következett. A 48.percben 14-22 volt az eredmény. Hosszú percekig nem láthatott gólt a közönség. Az utolsó öt percben lőtt 5 gól és a feljavult védekezés az SZKE-nek csak a közelebb zárkózáshoz volt elegendő.

SZKE: Kovács, Bokréta (kapusok), Mogyorósi 1, Félegyházi 1, Kiss 6, Turák 1, Gyurcsovics 1, Pap 1, Gálli 2, Kővári 1, Zatureczki 2, Kereszte1, Kollonay, Kerkovits 1, Fóti; vezetőedző: Ernst Attila

A következő hazai mérkőzés: Százhalombattai KE - Kecskemét, 2022.09.24., szombat 18 óra,
százhalombattai sportcsarnok. A belépés továbbra is ingyenes, az élmény garantált.