Harcos győzelmek
2022-05-30 - 32-31-re nyert a Százhalombattai KE a PICK Szeged U21 csapata ellen az NBI/B férfi kézilabda-bajnokság rájátszásában május 22-én – derül ki Tallér Zsolt, a battai klub technikai igazgatójának beszámolójából.
Ismét írhatjuk, hogy a rájátszás minden mérkőzése fontos, de a hazai meccsek megnyerése elengedhetetlen. A forduló többi eredményéből már tudható volt, hogy ha itthon tartjuk a két pontot, akkor sikerül beverekednünk magunkat a legjobb négy közé, a hátralevő két mérkőzéstől függetlenül.
Nagy lendülettel játszottunk és nyitott védekezésünkkel megleptük ellenfelünket, így a 7.percben 5-2-re vezettünk. Nagy iram és ötletes játék jellemezte mindkét csapatot, a szegedi fiatalok fokról fokra dolgozták le hátrányukat, és a 20.percben 11-11-re egyenlítettek. A félidő hátra levő idejében felváltva vezettek a csapatok, de a szünetre döntetlennel mentek pihenni(16-16).
A szünetben az IndeepenDance a mozgásstúdió fiatal táncosai szórakoztatták a lelkes közönséget. Köszönjük nekik.
A második félidőben a vendégcsapat ragadta magához a kezdeményezést. Szerencsére az egy gólos hátrányt mindig kitudtuk egyenlíteni. A 42.percben 22-22 volt az állás. Ekkor néhány hiba elég volt ahhoz, hogy a szegediek két gólra ellépjenek, ám Gálli Krisztián hetesből volt eredményes, majd Tóth Bálint lendületét kétszer nem tudták megállítani és máris mi vezettünk. A továbbra is magas színvonalú és izgalmas mérkőzésen folytatódott a thriller. A vendégeknek mindig volt válaszuk és egyenlítettek. Az 51.percben 28-27-re vezettünk és azt hihettük, hogy a meccs így fog lefolyni, de a vendégek kapusa megbabonázott minket és három védésével nagyot segített a csapatának, akik e közben három gólt szereztek, így az 56.percben 28-30-as eredményt mutatott a tábla. Ekkor minden tartalék energiáját mozgósította a hazai csapat és a sormintát követve három gólt dobott, sorrendben, Tóth Bálint, Kiss Attila, Kiss Attila, míg Bokréta Bence kapuja érintetlen maradt. Az utolsó előtti percben egyenlítettek a vendégek, de egy remek támadás végén 61 másodperccel a vége előtt, büntetőhöz jutottunk. Mogyorósi Tamás állt a vonalra Krivokapic Lukaval a Magyar Utánpótlás válogatott kapusával szembe és olyan megoldást választott, amelyet sokat fogunk még emlegetni. Első mozdulatra átejtette a kifejezetten magasnak számító kapu fölött a labdát, ami hálóban landolt (a gól a facebook oldalunkon megtekinthető). Vendég időkérés és vendég támadás, de jó battai védekezés. 15 másodperccel a dudaszó előtt labdát szereztünk. Hazai időkérés, majd jöhetett az egyszerűnek tűnő feladat, megtartani a labdát. Nem volt egyszerű, de sikerült. A csapat biztosította helyét az első négy között, ahol az első két csapat egyenes ágon résztvevője a jövő évi NB I/B bajnokságbnak, a harmadik, negyedik helyezettek ezt osztályozó mérkőzésen vívhatják ki.

SZKE: Kovács, Pásztor, Bokréta (kapusok), Mogyorósi 6 (2), Gálli 4(2) , Félegyházi 5, Kővári 5, Gyurcsovics, Zatureczki, Pap, Tóth 7, Kiss 5, Kedves, Kollonay, Keresztes, Fiar; vezetőedző: Adorján Gábor

32-30-ra nyert idegenben a Százhalombattai KE az FTC U21 gárdája ellen az NBI/B férfi kézilabda-bajnokság rájátszásában május 29-én.

Tudtuk, hogy nehéz lesz. Az is lett.
A tabellára nézve egyértelműen mi voltunk a mérkőzés esélyesei. Így is indult a meccs. Félegyházi Zsolt, Kővári Balázs, Gálli Krisztián; és a harmadik percben 3-0 ide. Ekkor megnyugodott a csapat és hátradőlt, talán túlságosan is. Újabb kettő perc és egyenlítettek a hazaiak, sőt átvették a vezetést is. Ekkor kicsit rendeztük a sorokat és a 11. percben, Zatureczki Kevin góljaival ismét nálunk volt az előny (7-5). Az első félidőben többször egyenlítettek a fiatalok, de mindig mi tudtunk lépéselőnybe kerülni.
A második félidőre sajnos nem változott a játék képe. Mi vezettünk a fiatalok egyenlítettek. Aztán az 50. perc környékén egy-két hiba a részünkről és náluk volt a minimális előny. Szerencsére minden alkalommal tudtuk ezt kompenzálni. Érezte a csapat, hogy ebből még baj is lehet, és összerakott egy tökéletes három percet, ami alatt Pap Ádám, Gálli Krisztián, Tóth Bálint szerzett gólt. Vezettünk 27-25-re. A zöld-fehérek büntetőből zárkóztak, de Kollonay Zoltán két remekbe szabott góljával már három gólos előnyben voltunk. Ebből a végjátékban sikerült kettőt megtartani, így hazahoztuk a két pontot. A csapat múlt héten biztosította helyét az első négy között, az újabb győzelemmel már matematikailag is biztos, hogy az első háromban végzünk.

SZKE: Kovács, Bokréta (kapusok), Mogyorósi , Gálli 8(2) , Félegyházi 6, Kővári 3, Gyurcsovics, Zatureczki 5, Keresztes 2, Pap 2, Tóth 3, Kollonay 3, Kiss, Györkő, Fiar, Major; vezetőedző: Adorján Gábor

Mivel az első két csapat egyenes ágon biztosítja helyét a jövő évi NB I/B bajnokságban így nagyon nagy jelentősége van az utolsó hazai mérkőzésnek: Százhalombattai KE-Mezőkövesd, 2022.06.04., szombat, 18 óra. A belépés ingyenes, az élmény garantált.