Zenés-táncos győzelem
2022-04-26 - 38-28-ra győzött hazai pályán a Százhalombattai KE az FTC-Diagnosticum U21 ellen a férfi kézilabda NB I/B csoportjának rájátszásában. Tallér Zsolt technikai igazgató beszámolója.
Fontos hazai mérkőzés várt ránk a Fradi U21 ellen. A hazai győzelmek szinte kötelezőek a célkitűzés eléréséhez, de mindenki tudja, hogy a kötelező győzelmek a legnehezebbek.
Ismét nagy érdeklődés mellett a várakozásnak megfelelően kezdődött a meccs. Felváltva estek a gólok. A hazai csapat góljaira mindig érkezett válasz. Az első tíz percben, Kovács János néhány védése után és Félegyházi Zsolt négy góljának tapsolt a publikum, de csak egy góllal 7-6-ra vezettünk. Ez után több sikeres védekezés segítette, hogy ellépjünk ellenfelünktől és kialakuljon a már-már megnyugtató hat gólos különbség. Sajnos a félidő utolsó perceiben két hiba és kicsit közelebb jöttek az FTC fiataljai (18-14).
A mérkőzés szünetében és az időkérések alatt a lelkes közönség szórakoztatásáról a B-Cool fiatal táncosai gondoskodtak és ismét nagy figyelem övezte a nézők közötti ajándéksorsolást.

A második félidő elején tovább zárkóztak a vendégek és 22-20-nál a 38.percben bízhattak abban, hogy sikert arathatnak. Szerencsére a frissen beálló Tóth Bálint új ritmust adott a hazai csapatnak és lendületével, góljaival húzta magával a többieket is, így az 50.percre ismét hat gólos (30-24) volt az előny. Az utolsó tíz percben kiütközött a nagyobb rutin és a hosszabb kispad. Ekkor Zatureczki Kevin vállalta magára a vezér szerepét és a hazaiak kialakították a tíz gólos különbséget.
A csapat, ezen a mérkőzésen megvalósította a szakmai stáb terveit és továbbra is vezeti az alsóházi rájátszás tabelláját.

Százhalombatta, 2022.04.23., néző: 200 fő

SZKE: Kovács, Pásztor, Bokréta (kapusok), Mogyorósi 3 (1), Gálli 3 (1), Félegyházi 9, Kővári 5, Gyurcsovics 3, Zatureczki 7, Kiss, Kedves 1, Tóth 6, Kollonay, Keresztes 1, Fiar, Györkő; vezetőedző: Adorján Gábor

A következő hazai mérkőzés: Százhalombattai KE-Debreceni EAC, 2022.05.07., szombat, 18 óra,
battai sportcsarnok. A belépés ingyenes, az élmény garantált.