Szoros meccs Szegeden
2022-04-19 - 28-27-re kikapott a PICK Szeged U21 otthonában a Százhalombattai KE a férfi kézilabda NBI/B-s bajnokság rájátszásának legutóbbi fordulójában – számolt be Tallér Zsolt a battai egyesület technikai igazgatója, aki helyzetelemzéssel is szolgált.
A rájátszást mindkét csapat győzelmekkel kezdte és a tabellán is csak két pont távolságra voltak egymástól. Mindenki izgalmas, szoros mérkőzésre számított.
Csapatunk hiányosan érkezett Szegedre, mert Tóth Bálint, Pap Ádám és Györkő Marcell is hiányzott, ennek ellenére bizakodtunk.
Hét közben derült ki, hogy ezzel a mérkőzéssel avatják az Akadémia csarnokát, így ez a hazai csapatnak külön motivációt jelentett.
A mérkőzés első öt percében bekezdtek a hazai fiatalok és elléptek 3-1-re. Más célunk nem lehetett, mint a rohanás megállítása és a szegediek játékának lassítása. Ezt sikerült megvalósítanunk és Gálli Krisztián vezetésével a 13. percben már mi vezettünk két góllal. A szünetig megőriztük ezt az előnyt, bár úgy éreztük, hogy jelentősen lejt a hazai pálya.

A második félidő elején sikerült az előnyünket növelni, de sajnos ez nem tartott sokáig, mert néhány egyéni hiba és vitatható játékvezetői ítélet után a 38. percben ismét a hazaiak vezettek (20-19). Ekkor öt perces gólcsend következett, mely közben Kővári Balázs megkapta harmadik büntetését is, így ő végleg kiszállt a mérkőzésből. A fiatalok elléptek három góllal, amit még sikerült egalizálnunk, de újabb emberhátrány után ismét három volt oda. Ezzel kezdődött az utolsó három perc, amelyben előbb Gyurcsovics Árpád kapott két percet, majd Mogyorósi Tamás lőtt gólt emberhátrányban. A következő momentum, hogy Mogyorósi Tamás is két percet kapott. Kettős emberhátrányban védekeztünk, sikeresen, majd fél perccel a vége előtt Kiss Attila gólt szerezett. Az utolsó 30 másodpercben már nem sikerült labdát szereznünk, így egy gólos vereséget szenvedtünk.
A mérkőzésre jellemző, hogy 16 percet játszottunk hátrányban, a hazaiak egyetlen kiállításával szemben.

SZKE: Kovács, Bokréta (kapusok), Mogyorósi 3(1), Gálli 5(1), Félegyházi 4, Kővári 2, Gyurcsovics 2, Zatureczki 3, Kiss 6, Kedves, Kollonay 2, Keresztes, Fiar; vezetőedző: Adorján Gábor.

A következő mérkőzés: Százhalombattai KE-FTC U21, 04.23., szombat, 18 óra, százhalombattai sportcsarnok. A belépés ingyenes, a szünetében dupla tombola sorsolás lesz.

NB I/B-s bajnokság az idei évben átalakul. A jelenlegi mezőnyt húsz csapat alkotja, de a jövő évi versenyben már csak 16 csapat vesz részt ezen a szinten.
Ehhez a Szövetség két szakaszos rendszert írt ki. Az alapszakaszt, rájátszás követi. Az alapszakaszban a megszokott Keleti, Nyugati csoportokban küzdöttek a csapatok. A csoportokon belüli helyezések alapján sorolódnak be a csapatok a rájátszás országos csoportjaiba. Az 1-5.helezettek a felső házban folytatják és a feljutásért versenyeznek, a 6-10.helyezettek az alsó házban folytatják és a bennmaradásért küzdenek.
Csapatunk az alsóházi csoportban szerepel. Kevésen múlt, hogy bekerüljünk a felsőházba, de ez sajnos nem sikerült. Az alsóházi küzdelmekben a csoport második helyén kezdjük a tíz mérkőzésből álló sorozatot.
A jövő évi 16 csapat úgy alakul ki, hogy a felsőházi tíz csapat kiegészül a két legjobb NB II-es bajnokkal és négy osztályozón győztes csapattal. Az osztályozókon négy NB II-es bajnok játszik az NB I/B-s alsóház 1-4.helyezettjével. Az 5-10.helezett csapatok kiesnek az NB I/B-ből.
Az első három forduló megmutatta a rájátszás valódi színvonalát. Nem túlzás azt állítani, hogy minden mérkőzésen az életükért küzdenek a csapatok.
Jól kezdtünk. Az első fordulóban bravúr győzelmet arattunk Debrecenben, majd sikerült itthon tartanunk a két pontot a Vecsés ellenében. A harmadik mérkőzésünkön Szegedre látogattunk, ahol szoros mérkőzésen vereséget szenvedtünk.
Jelenleg, pontazonossággal a második helyen állunk. Célunk az első négy hely valamelyikének megszerzése és az osztályozó mérkőzés sikeres megvívása.
Ehhez a hátra lévő hét mérkőzésünkből minimálisan a hazai mérkőzéseinket meg kell nyernünk. Nehéz, de nem teljesíthetetlen feladat.