Vonaton hoztuk el a két pontot Debrecenből
2022-03-29 - 34-28-ra nyert a Százhalombattai KE csapata idegenben a Debrecen EAC ellen az NBI/B-s férfi kézilabda bajnokság rájátszásában március 26-án. Tallér Zsolt technikai igazgató beszámolója.
Az alapszakasz tavaszi mérkőzésein csapatunk árnyéka volt az őszi önmagának. Ennek egyenes következménye lett, hogy a bajnokság rájátszásában az alsó házban kell szerepelnünk. A csoport második helyéről vártuk az első mérkőzést idegenben. Betegség és sérülés miatt három hiányzónk volt, ami miatt csak tizennégy játékossal utaztunk.
A debreceni utazás, eddigi buszos túráinktól eltérően vonattal történt. Az utazás időtartama és kényelme valamint gazdasági szempontok miatt döntöttünk az IC mellett. Megérte.
A mérkőzés első 8 percét egyszerűen össze lehet foglalni. Gálli-gól, Kovács-védés, Gálli-gól, Kovács-védés, Mogyorósi-gól, Kovács-védés, Mogyorósi-gól, Kovács-védés, Félegyházi-gól, az eredmény 5-0 ide. Ez után kaptuk az első gólt, amely után hármat dobtunk, a 17.percben 10-2-re vezettünk. Ez után kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés és a szünetre már-már hihetetlen 9 gólos előnyünk volt.

A második félidő elején megpróbáltak a hazaiak ritmust váltani, de jól reagáltunk erre és a saját játékunkat játszva a 39.percben elértük a mágikus 10 gólos különbséget. A mérkőzés hullámzott, de a hazaiak próbálkozásaira mindig volt válaszunk. Az utolsó nyolc percre 30-20-al érkeztek a csapatok. El nem ítélhető módon becsúszott néhány figyelmetlenség és a hazaiak pár perc alatt feljöttek öt gólra, de ekkor Kiss Attila vezetésével sikerült a fejvesztett rohanást ismét a mi javunkra fordítani és növelni a különbséget. A Debrecen időn túli büntetője már csak minimális szépségtapasz volt a hazaiaknak.
A csapat, ezen a mérkőzésen 50 percig szinte hiba nélkül, hihetetlen fegyelemmel és figyelemmel játszott, aminek nagy arányú idegenbeli győzelem lett a jutalma. A csapat minden tagja hozzá tudott tenni. Sok-sok kiemelkedő teljesítmény volt, de Kovács János produkciója az NB I-ben is átlag feletti lett volna.

SZKE: Kovács, Bokréta (kapusok), Mogyorósi 6, Félegyházi 5, Gálli (1), Kővári 4, Gyurcsovics 4, Zatureczki 5, Kiss 5, Tóth 1, Fiar, Györkő, Keresztes, Major; vezetőedző: Adorján Gábor

A következő hazai mérkőzés: Százhalombattai KE-Vecsés, 2022.04.01. péntek 19.30, battai sportcsarnok, továbbra is ingyenes a belépés.