Százhalombattán az Ország Sportlövői!
2022-02-23 - Immár 10 éve, hogy tél végén a Városi Sportcsarnok ad otthon a 10m-es Országos Bajnokságnak – Kéri Attila elnök összefoglalója.
Ezen a jubileumi Országos Bajnokságon február 17 és 2-a között, a Százhalombattai Lövészklub versenyzői is számot adhattak felkészültségükről a négy napon keresztül zajló versenyeken, ami csütörtöktől-vasárnapig tartott.

A hazai versenyzők részére már szerda este elkezdődött, azzal, hogy a sportcsarnok varázslatos helyszíne lehessen a sportlövő társadalomnak, meg kellett építeni az 50 elektronikus célberendezésből álló versenyhelyszínt.

Az olimpiai és a paralimpiai versenyszámokban is dobogós és döntős helyezésekkel öregbítették városunk hírnevét.

A pénteki versenynapon junior pisztoly vegyespáros csapatunk, Nagy Zsófia – Klem Barnabás bronzérmet nyert.

Szombaton a férfi légpisztoly 60 lövésben Joó Attila ifj. 572 kört ért el majd a döntőben második lett, ezzel megnyerte az ezüstérmet, Szemán Dávid 565 körrel jutott a döntőbe, ahol hatodik helyezett lett. Csapatunk ezüstérmes lett a BHSE mögött és az UTE előtt.
Női légpisztoly csapat versenyszámban Kéri Otti, Györgyi Kinga, Balogh Zsuzsa összetételben 6. helyezést ért el.

Mozgáskorlátozott férfi légpisztoly Országos Bajnok Juhász Márton 548 körrel megelőzve a második Gurisatti Gyulát a 4 szeres sportlövő paralimpikont, aki 540 kört ért el.
Junior fiú légpisztoly 60 csapat 5. Klem, Márkus, Hornyák, junior lány csapat 4. Farkasréti Eszter, Nagy Zsófia, Györgyi Kinga.