Verejtékes győzelem idegenben
2022-02-23 - Két vereség után, a tavaszt jól kezdő Komáromhoz látogatott csapatunk. Nehéz, küzdelmes mérkőzésre számítottunk, de bíztunk a sikerben – Tallér Zsolt beszámolója.
Komárom - Százhalombattai KE  23-24 (11-10)
Százhalombatta, 2022.02.19., Nézők: 50 fő
SZKE: Kovács, Bokréta, Pásztor (kapusok), Mogyorósi, Tóth 2, Félegyházi 4, Kővári 2, Gyurcsovics 2, Zatureczki 2, Gálli 6 (2), Kiss 6, Keresztes, Kollonay, Fiar, Pap, Györkő; vezetőedző: Adorján Gábor

A mérkőzés első gólját Gálli Krisztián szerezte. Ez már jobb kezdésnek számított a múlt hetihez képest.

A hazai csapat két góljával átvette a vezetést. Ez után felváltva estek a gólok, de mindig nekünk kellett egyenlíteni. A félidő közepén kettős emberhátrányunkat kihasználta ellenfelünk és ellépett két gólra, de szerencsére ezt ismét egalizálni tudtuk. A játékrész végén így is egy gólos lemaradásunkat mutatta az eredményjelző.

A második félidő elején öt percig nem kaptunk gólt, így Gálli Krisztián és Kiss Attila góljaival átvettük a vezetést. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de mindig mi voltunk előnyben. Nyolc perccel a mérkőzés vége előtt 18-18-as állásnál Adorján Gábor időt kért. A csapat mozgósította erőtartalékait és mindent megtett a sikerért. Két két gól esett 3 perc alatt, de aztán sikerült két gólra ellépnünk, melyből egyet megtartottunk az utolsó percre. Ekkor Kiss Attila ismét varázsolt – az utolsó nyolc perc hat battai góljából ötöt Ő szerzett – és eldöntötte a mérkőzést. A hazaiak utolsó gólja már szerencsére nem számított.

Izzadtság szagú, de nagyon fontos győzelmet arattunk idegenben.

Az alapszakaszból három mérkőzés van hátra és jelenleg pontazonossággal a hatodik helyen tartózkodunk a tabellán.

A következő hazai mérkőzésünkre a Százhalombattai KE-BFKA Balatonfüred mérkőzésre, 2022.02.26-án szombaton 18:00 órától kerül sor a battai sportcsarnokban, ahova továbbra is ingyenes a belépés, de csak védettségi igazolvánnyal.