Bravúr győzelem idegenben
2021-10-18 - 35-34-re nyert a Szigetszentmiklósi KSK otthonában a Százhalombattai KE csapata a férfi kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában – tájékoztatott a egyesületi beszámolóban Tallér Zsolt, a klub technikai vezetője.
A hazai győzelmek után a Duna túloldalára látogattunk. Ahogy mondani szokták, nem mi voltunk a mérkőzés esélyesei. A hazai csapat dobogóra szeretne állni az idei évben, ehhez mérten megerősített kerettel rendelkeznek. A mieink kellő önbizalommal és nagy akarással érkeztek meg a csarnokba.
A mérkőzés első percében gyors gólváltás volt a csapatok között. A negyedik percben 2-1-re vezetett a Szigetszentmiklós, mint kiderült a mérkőzésen utoljára.
A félidő közepére első sorban Félegyházi Zsolt góljainak köszönhetően egyre nagyobb előnyre tettünk szert és vezettünk már 6 góllal is. Nagy iramot diktáltak a csapatok és a sok gól ellenére is kimondható, hogy védekezésben a hazai csapat fölé nőttünk. Az elmúlt hetek gólszegényebb teljesítményei után Pap Ádám is magára talált és nyerő ember lett. A szünetre egy kicsit csökkent a különbség, de így is megmaradt három gól előny (17-30).
A második félidő elején néhány Pásztor István védés utáni gyors gólnak köszönhetően ismét 5 gól volt a különbség a 35. percre. Ekkor kisebb gödörbe kerültünk és néhány rossz döntés következtében közelebb engedtük a hazaiakat, akik a 45.percre lőtávolon belülre kerültek (25-26). Rendeztük a sorokat és egy Tóth Bálint és két Pap Ádám góllal ismét elléptünk.
Az utolsó tíz percre három gólos előnnyel fordultunk. Az izgalmak fokozódtak, mert a hazaiak ismét feljöttek egy gólra. Többször támadhattak az egyenlítésért, de ilyenkor védekezésben ismét kitett magáért a csapatunk.
Az utolsó perc előtt 33-34 állt az eredményjelzőn és támadhatott a Szigetszentmiklós. Természetesen érkezett egy Kovács János védés. Támadhattunk. 10 másodperccel a vége előtt Kiss Attila betörésből gólt szerzett, amivel eldőlt a mérkőzés. A lefújás pillanatában kaptunk még egy gólt, de ez már nem számított.
A csapat, ezen a mérkőzésen nagyot küzdött és fegyelmezett játékának köszönhetően megérdemelten gyűjtötte be a két pontot idegenben.
SZKE: Kovács, Pásztor, Bokréta (kapusok), Mogyorósi 5 (1), Tóth 4, Félegyházi 7, Kővári 4, Gyurcsovics 2, Pap 7, Kiss 6, Keresztes, Fiar, Kedves, Györkő; vezetőedző: Adorján Gábor
A következő hazai mérkőzésre - Százhalombattai KE-Komárom – október 22-én pénteken 19 órától kerül sor a battai sportcsarnokban, ahova továbbra is ingyenes a belépés, de csak védettségi igazolvánnyal. Jöjjenek minél többen, mert megérdemli a csapat a szurkolást!