Nagyarányú győzelem
2021-09-28 - 37-24-re nyert a Százhalombattai KE a Pécsi VSE ellen hazai pályán, a férfi kézilabda NB I/B szeptember 25-i fordulójában – derül ki Tallér Zsolt, a battai egyesület technikai vezetőjének beszámolójából.
Két vereség után, fontos hazai mérkőzésen lépett pályára a csapat. A célkitűzések elérése érdekében bármi áron győzni kellett. Az ilyen mérkőzések szoktak a legnehezebbek lenni.

Idegesen kezdtük a mérkőzést. Az ötödik percre 4-2-es vezetést szereztek a vendégek. Ekkor kicsit rendeződtek a fejek és Kiss Attila remek megoldásainak köszönhetően egyenlítettünk, majd átvettük a vezetést is. A folytatásban felváltva estek a gólok. Adorján Gábor a 18. percben időt kért, ahol próbálta megnyugtatni a csapatot. Ez sikerült is neki, mert néhány lerohanás akciónak köszönhetően sikerült három gólos előnyt kiharcolni a szünetre.(16-13)

A második félidő elején örömmel láthatta a lelkes közönség, hogy a feljavult védekezés mögött Kovács János több bravúros védést is bemutatott, támadásban pedig Félegyházi Zsolt játszott ellenállhatatlanul. 15 perc alatt 5 kapott gól mellett 10 gólt lőttünk, melyből Félegyházi Zsolt egymaga hetet. A megnyugtató nyolc gólos előny birtokában sem lassítottunk, sőt növeltük az iramot. Támadásban Kiss Attila, Kővári Balázs és Tóth Bálint is beszállt a gólok termelésébe, ami ellen a vendégeknek nem volt ellenszerük.

A mérkőzés végére olyan különbség alakult ki, amelyet évek óta vártunk már Százhalombattán.
Adorján Gábor fiai végig fegyelmezetten, alázatosan tették a dolgukat, egész mérkőzésen, amely eredményeként nagyarányú győzelmet ünnepelhettünk. Ez az eredmény és a mutatott játék bizakodásra ad okot a folytatást illetően.

SZKE: Kovács, Pásztor, Bokréta (kapusok), Mogyorósi 5 (2), Tóth 6, Félegyházi 8 (1), Kővári 6, Gyurcsovics 2, Pap 1 (1), Kiss 6, Keresztes, Fiar 1, Kedves 2, Györkő, Fehér; vezetőedző: Adorján Gábor

A következő hazai mérkőzésünkre - Százhalombattai KE-SZESE Győr - október 2-án, szombaton 18 órától kerül sor a battai sportcsarnokban, ahová továbbra is ingyenes a belépés.