Nem sikerült a feljutás
2021-06-28 - 27-22-re kikapott a Százhalombattai KE az SZESE Győr ellen az NBI/B osztályozó mérkőzésen az Érd Arénában, így a battai gárda továbbra is az NB II-ben kezdi meg a következő szezont - derül ki az egyesületi beszámolóból.

Az NBII megnyerése után, a szezon legfontosabb mérkőzése következett az NBI/B osztályozó mérkőzés. Egy mérkőzés, ahol eldől, hogy feljutunk-e egy magasabb osztályba vagy maradunk jövőre is az NBII-ben. Nagy volt a tét a csapat számára, mert ezért dolgoztunk egész évben és most 60 percen múlott minden.

Az érdi Arénában egy független helyszínen találkoztunk az NBI/B 8.helyezett SZESE Győr csapatával.
Ez a csapat egy nagyon összeszokott társaság, amely 6-7 éve együtt játszik, rengeteg rutinos játékossal a keretben. Az osztályozót játszó NBI/B-s csapatok közül a legerősebb ellenféllel találkoztunk.

A mérkőzést nagyon motiváltan kezdtük a tétnek megfelelően, és aki a pályára került a tüdejét kidolgozta a célunk elérése érdekében. A 6:0-s védekezésünk úgy működött, mint eddig soha, odaértünk mindenhova, fegyelmezetten és nagyon agresszívan védekeztünk. Amikor eljutottak lövésig akkor Róth Ádám a kapuban a szemüket is kivédte és egy nagyon nagy stabilitást adott a védekezésünknek. A gondok a mérkőzésen végig elől voltak, már a kezdéstől kicsit bátortalanul támadtunk és nem igazán jutottunk lövőhelyzethez. Az hogy a 12. percben még csak 2-2 volt az eredmény, jól mutatta, mennyire dominált a védekezés mind a két oldalon. Sajnos mi a következő percekben sem tudtunk gólokat szerezni, pedig még ember előnyben is voltunk, ennek ellenére a győri csapat tudott ellépni 4 góllal. A 16.percben kezdtük levetkőzni magunkról az idegességet és felszabadultabban játszani támadásban, és a helyzeteinket végre gólokra tudtuk váltani. A félidő végig a 4 gólos hátrányunkat nem tudtuk ledolgozni, de legalább kezdtük magunkra találni támadásban.

A második félidőt egyértelműen mi kezdtük jobban, a védekezés és a kapus teljesítmény továbbra is összhangban működött. A második félidő első 10 percét 6-1-re nyertük meg és átvettük a vezetést is. A támadásokban megtaláltuk a győri felállt fal ellen az ellenszert, és végre jó százalékkal váltottuk a helyzeteinket gólra. Ezután jött egy győri időkérés és hamar fel is hozták az összes rutinos játékosukat.  A következő időszakban nagyon látszódott, hogy a pályán lévő masszív perceket játszó játékosok nagyon elfáradtak és nem tudtuk tartani a tempót az utolsó 15 percben. A végére kicsit ki nyílt az olló a két csapat között és nem sikerült a feljutás idén.
Jövőre a cél nem változik és újult erővel próbáljuk meg kiharcolni a feljutást!

SZKE: Róth(k) (39%) – Mogyorósi 2, Tóth 5, Fiar 3, Kővári 3, Pap 2, Gyurcsovics 1.
Cs.: Kurán(k), Pásztor(k) – Tarjányi P., Kedves, Tarjányi D., Keresztes 2, Glózik 4, Bálint, Györkő.
Edző: Adorján Gábor
Gyúró: Nagy János