Kis rókák - nagy zsákmány
2021-06-28 - Végre beindult az idei duatlon - triatlon szezon áprilisban. A sok munkának beérett a gyümölcse, soha ennyi értékes helyezést és érmet eddig még nem szerzett a VUK SE triatlon szakosztálya - számolt be az egyesület.
A rókák apraja nagyja odatette magát a versenyeken.
Új igazolásunk Dr. Kovács Éva, abszolút első nőként szerzett magyar bajnoki címet a középtávú duatlon OB-n áprilisban.

Sikeres  Pest megyei aquathlon bajnokságot rendezett a szakosztály május elején Kelemen Viktor vezényletével, közel 150 gyerek részvételével. Itt újonc leányaink nyerték a csapatbajnokságot és Telek Noémi lett Pest megye legjobbja.

Győzelemmel kezdtük a júniust is: szenior mix (2 nő, 2 férfi) váltónk lett a leggyorsabb Lengyeltótiban. Az edzők megmutatták, hogy kell ezt csinálni. Három edzőnk (Dr. Zsigmond Réka, Csomor Erika, Roman Thürauer) mellett osztrák versenyzőnk Michael Schnitzler hozta be a csapatot az élen.
Zilahy Boróka két ranglista versenyen is pontszerző (top 6) helyen futott be, így kivívta  a tiszaújvárosi Triatlon Gálán való részvételt. Mindemellett egy hét alatt nyert az U15-os kerékpár  időfutam Magyar Bajnokságon és a tereptriatlon OB-n!

A balassagyarmati terep bajnokságon két újonc lányunk is bemutatkozott, Hegedűs Anna ezüstérmes, Liptai Lilien bronzérmes lett élete első triatlon versenyén. A balassai dobogó első fokára állhatott a junior korú Soós Dorka, míg bronzéremet harcolt ki Zsidel Zoltán szeniorként,  és Gellák Fanni ifjúsági kategóriában.

Soós Dorka ismét magabiztosan győzött Keszthelyen, egyre jobb formába lendülve a sprint távon. A középtávú magyar bajnokságon tizenkét amatőr versenyzőnk állt rajthoz sok egyéni csúcsot begyűjtve. Csomor Erika a nőknél abszolút 2. helyen  végzett, Dézsi Mariann pedig ezüstérmes lett szenior kategóriában. Ezen a nagyon kemény versenyen Kovács Éva női abszolút 6. helyével meggyőzően nyerte kategóriáját.

A szezon első fele tehát szenzációsan sikerült, a triatléták izgatottan készülnek a nyár folytatására.