Bajnokok vagyunk!
2021-05-19 - Megnyerte a kézilabda NB II. Déli csoportját a Százhalombattai KE csapata, így osztályozó mérkőzést játszhat majd az NB I./B osztályba való feljutásáért. A battai gárda 34-25-re nyert a Szigetszentmiklósi KSK U22 ellen a legutóbbi május 15-ei fordulóban. Adorján Gábor edző értékelte a találkozót.
A múltheti győzelemmel matematikailag megnyertük a bajnokságot, bár pontban utolérhettek volna még minket, de az egymás elleni eredmény miatt mi vagyunk a jobbak. A mérkőzés tétje tehát az volt, hogy pontokban se érhessenek már utol minket, és hazai győzelemmel ünnepeljük meg a bajnoki címet!

Az első félidő elejét idegesen és kapkodva kezdtük, rengeteg technikai hibával és elrontott lövéssel. Ezek mellett kaptunk jó néhány felesleges kiálltást is, amivel tovább nehezítettük helyzetünket. A 15. percben 5-4 volt az állás, ezek után sikerült rendezni a gondolatainkat és levetkőzni kezdetleges idegességünket. Elől pontosan és gyorsan játszottunk, míg hátul a kemény védekezésünket jó kapus teljesítmény kísérte. Ez a lendület a félidő végig ki is tartott, és nem sok esélyt hagytunk a szigetszentmiklósi fiataloknak, a félidei szünetre 8 gólos előnnyel mehettünk (18-10).

A második félidőt úgy folytattuk, ahogy az elsőt abbahagytuk és gyorsan meg is lett a két csapat között a 10 gólos különbség. Ezután kicsit tudott zárkózni a szigetszentmiklósi csapat és 4 gólra még egyszer visszakapaszkodtak a 42.percben (24-20). Ennél viszont közelebb nem kerültek, megint sikerült feljebb kapcsolnunk, és a mérkőzés végéig nem is lassítottunk a tempón. Ismét nagyarányú győzelmet arattunk, végre hazai közönség előtt!

SZKE: Róth(k) – Mogyorósi 2, Tóth 3, Fiar 2, Kővári 5, Pap, Gyurcsovics 3. Cs.: Pásztor(k) – Kedves 9, Bálint, Tarjányi D. 2, Major 1, Keresztes 1, Györkő, Veres.  Edző: Adorján Gábor Gyúró: Nagy János