Nagyarányú győzelem a második helyezett ellen
2021-03-02 - 31:19-re győzött hazai pályán a Százhalombattai KE a Csepel ellen, a férfi kézilabda NB. II-es bajnokságban, február 27-én. Egyesületi beszámoló a mérkőzéséről.
A Csepel DSE csapatát fogadtuk, amelytől idén az egyetlen vereségünket szenvedtük el, és a bajnoki cím megszerzésében a legnagyobb riválisnak bizonyulnak. Az idegenbeli vereségért mindenképpen szerettünk volna revansot venni, megmutatva, hogy az első meccs csak botlás volt.

Az első félidő elejét maximális koncentráltsággal kezdtük, a kapuban Róth Ádám az egész mérkőzésen kimagaslóan teljesített, ezzel megadva védekezésünk magabiztosságát. A csepeli csapat a 6:0-s védekezésünkre az elejétől fogva nem találta az ellenszert, a védőfalunk nagyon elszántan küzdött, bár ezt a bírók sokszor túlzott keménység miatt 2 perccel büntették. Az első félidő közepén 8-5-ös vezetésnél Mogyorósi kapott egy azonnali piroslapot, a bírók szerint fejre ütés miatt. Kettős emberhátrányban is voltunk ebben az időszakban, de ez se tudott minket elbizonytalanítani, és fegyelmezett támadásainknak köszönhetően az előnyünket nem csak megtartani, hanem még növelni is tudtuk. A félidőre a Csepel DSE csapatának a kezdeti lelkesedését teljesen le tudtuk törni, és éreztettük, hogy ma itt csak mi nyerhetünk. A félidőre már 15-9-es vezetéssel vonulhattunk az öltözőbe.

A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy ezt az előnyt nem csak megtartani szeretnénk, hanem annyit közé tenni amennyit csak tudunk. Ennek szellemében kezdtünk, a 40.percre szinte eldöntöttük a mérkőzést (20-11), reményt sem adva a csepeli csapatnak a felzárkózásra. Innentől kezdve már könnyebben tudtuk forgatni a csapatot, aki beszállt a mérkőzésbe, egytől egyig hozzá tudott tenni a jó teljesítményhez. A sok cserélgetés ellenére tovább tudtuk növelni az előnyt, és egy nagyon domináns 60 perccel, nagy arányú győzelmet arattunk hazai pályán a 2.helyezett Csepel DSE csapata ellen.

Hosszú még a szezon még, de ezzel a győzelemmel nagy lépést tettünk a bajnoki cím megnyerése felé.

SZKE: Róth(k) – Mogyorósi 2(1), Tóth 5, Fiar, Kővári 3, Gyurcsovics, Pap 9(1).
Cs.: Kurán(k) – Kedves 2(1), Bálint 1, Veres, Tarjányi D., Fehér, Keresztes 5, Glózik 4(1), Györkő.

Edző: Adorján Gábor
Gyúró: Nagy János