Szoros első félidő után könnyed győzelem
2021-02-15 - 37:20-ra nyert hazai pályán a Százhalombattai KE az ALBA Máv Előre ellen, a férfi kézilabda NB. II-es bajnokságban. Egyesületi beszámoló a mérkőzéséről.
Az idei év első mérkőzését hazai pályán játszottuk az Alba Máv Előre ellen. Az őszi szezon során szintén velük kezdtünk akkor 40-45 perc játék után teljesen fel tudtuk morzsolni az ellenfél energiáit és nyertünk 6 góllal. A célkitűzés nem változott, meg akarjuk nyerni a bajnokságot és minden csapatot meg akarunk verni.

Az első félidő eleje kicsit döcögősen indult, támadásban kapkodtunk és a ziccereinket is elég rosszul használtuk ki, így 5 perc után 3-1-re vezettek a vendégek. A játék képe nem sokat változott a 11.percre, amikor is időt kért Adorján Gábor 7-3-as vendég vezetésnél. Az időkérés után rendeztük a sorainkat, védekezésben egészen stabilak tudtunk lenni, ami mellé párosult kapus védés is, elől pedig sorra lőttük be a helyzeteinket. Ezt a jó tendenciát folytattuk egészen a félidő végig, és a hátrányunkat eltüntetve 1 gólos vezetéssel mehettünk az öltözőbe. (14:13)

A második félidőre két teljesen más csapat érkezett ki. Ami minket illet, nagyon motiváltan, és ellentmondást nem tűrő mentalitással kezdtük a második játékrészt, míg a vendég együttes kicsit belealudt a félidei szünetbe. Ezen okokból nagyon gyorsan eldőlt a mérkőzés, nekünk elől és hátul is sikerült minden, és a 41.percben már 7 góllal vezettünk, ezután pedig egyre jobban nyílt az olló a két csapat között. Nálunk szinte mindenki pályára lépett és játszott már a második félidőben, végül egy nagyarányú, 37-20-as győzelemmel kezdtük meg a tavaszi szezont!

SZKE: Róth(k)- Pap 5(1), Kővári 3, Fiar 1, Tóth 8, Mogyorósi 2, Gyurcsovics 3.
Cs.: Kurán(k), Rácz(k), Tarjányi P., Kedves 2, Bálint, Tarjányi D., Keresztes 5, Glózik 6, Györkő 2.

Edző: Adorján Gábor
Gyúró: Nagy János