Kézilabda - Első helyen várják a folytatást
2020-12-14 - Hazai pályán fogadta az SZKE az Abonyi KC csapatát december 12-én, az év utolsó mérkőzésén. A találkozó tétje az volt, hogy első helyen fejezi-e be a félévet a százhalombattai csapat. Erre minden esélyük megvolt, hiszen az Abony idáig nem szerzett még pontot. Egyértelműen a Batta volt a mérkőzés esélyese, amely magabiztos győzelmet aratott. Százhalombattai KE – Abonyi KC 36:22 (20:9)
A meccs döcögősen indult, mert a házigazdák a helyzeteiket rossz százalékkal váltották gólokra, viszont hátul a védekezés és a kapusteljesítmény elég stabilan működött. Ennek köszönhetően az elején megszerzett kétgólos előnyt tartani tudták a battai kézisek.

A félidő felénél kezdett kijönni a két csapat közötti különbség, az SZKE támadásban rendre át tudott rohanni ellenfelén. Játékosai sikeresen értékesítették helyzeteiket, míg hátul megmaradt a stabilitás, a vendégek pedig nehezen bírták a Batta által diktált tempót.
A második 15 percben 12-3-as futást produkált a hazai csapat, így a félidőre 20-9-es vezetéssel mehetett az öltözőbe.

A mérkőzést egy félidőnyi játékkal szinte el is döntötte, a második játékrészre már csak a gólkülönbség kialakítása maradt. A második 30 percben mindenki egyformán játéklehetőséghez jutott a pályán. A különbséget már nem tudták sokkal növelni a battai kézisek, de egyértelmű győzelemmel zárták a félévet, és az első helyről várhatják a tavaszi folytatást.

SZKE: Rácz(k) – Pap 5, Kővári 4, Fiar 1, Tóth 1, Györkő 3, Mogyorósi 4., Cs.: Kurán(k) – Tarjényi P. 1, Kedves 5, Bálint 3, Tarjányi D. 1, Fehér 1, Major, Keresztes 2, Glózik 4., edző: Adorján Gábor

Az SZKE 15 ponttal vezeti a tabellát. Kilenc mérkőzésüket hét győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel zárták a NB II Férfi Kézilabdabajnokság Déli csoportjában.