Nagy szünet után, győzelemmel tértünk vissza
2020-11-30 - Zárt kapuk mögött lépett pályára és a Tököllel mérkőzött meg az SZKE csapata az NB II-es felnőtt férfi kézilabda-bajnokság Déli csoportjában november 28-án. Közel egy hónap telt el a legutóbbi mérkőzésük óta, de úgy készültek, hogy mindenképpen győzni akartak. "Előre tudtuk, hogy nézők nélkül kell játszanunk, de igazán csak a mérkőzés alatt éreztük, mennyire fontos a hangulat, amit a szurkolóink teremtenek" – számolt be Bálint Péter. Százhalombattai KE – Tököl VSK 32:31(17:13)
A mérkőzést mindkét csapat feszülten kezdte, főként elől, de a Batta tudott előnybe kerülni és az 5. percben 2-0-ra vezetett. Gyors lerohanásaikkal nagy tempót diktáltak, és a védekezésük is rendben volt a 20. percig. Ekkor 11-7-re vezettek, de a tököli csapat jól tartotta lépést velünk, a Batta védekezése viszont kezdett szétesni. A vendégek rendre találtak gólokat, támadásaikat az utolsó passzig húzták és sokszor célt értek vele. A mi támadásainkban voltak hibák, de lőttünk az félidőben 17 gólt és csak 13-at kaptunk.
A második félidőt kettős emberhátrányban kezdtük az első játékrészben elkövetett szabálytalanságaink miatt. A tököliek a 35. percben visszajöttek két gólra, majd 43-ban egyenlítettek is.

A félidő első felében a Batta védekezése teljesen szétesett, ami miatt a kapusoknak is nagyon nehéz dolga lett, nem is tudták elkapni a fonalat. A folyamatosan kapott gólok miatt a gyors lerohanások is eltűntek. Ez nagyon feszülté tette a csapatot, amely elöl és hátul is egyre több hibával játszott.

A 43. perctől, 21-21-es állásnál egy teljesen új mérkőzés kezdődött, ami a legkevésbé szólt a védekezésről. A két csapat felváltva jutott el a ziccerekig, és minden azon múlt, ki fog kevesebbet hibázni a befejezések során. A vezetést sikerült megtartani a mérkőzés hátra lévő részében, de az utolsó másodpercig nem lehettünk nyugodtak. Az utolsó támadás lehetősége a tökölié volt 32-31-nél, de végül egy pontatlan és elkapkodott átlövésnek köszönhetően a végső győzelem a miénk lett.

"A célunkat elértük, de a védekezéssel egyáltalán nem lehetünk elégedettek, és nagyon össze kell magunkat szedni a következő héten."

SZKE: Kurán(k) – Mogyorósi 4(1), Glózik 6, Fiar 3, Kővári 5, Bálint 2, Pap 11(2)
Cs.: Rácz(k), Tarjányi P., Kedves, Veres, Tarjányi D., Tóth, Fehér, Major, Keresztes 1., edző: Adorján Gábor.

Következő (még zárt kapus) mérkőzés: Szigetszentmiklósi KSK U22 – Százhalombattai KE december 5.