Kézilabda - Fontos két pontot vesztettünk
2020-09-29 - Csepel DSE – Százhalombattai KE 22:19 (11:8) – szeptember 28. NBII férfi felnőtt Déli csoport
A csepeli házigazda csapat nagyon jó szezont futott, az SZKE idegenben kellemetlen vereséget szenvedett tőle tavaly.

A mérkőzés az elejétől fogva nagyon feszült hangulatban zajlott a csepelieknek két vereség után nagyon kellett a két pont, míg a mieink tudták, hogy nagyon nehéz ellenféllel találkoznak. Védekezésben fegyelmezetlenül kezdtek, de a kapusteljesítmény hátul kompenzálta a hibákat. Elöl nem igazán találták a ritmust, és rengeteg technikai bakit követtek el. A gyors iramot nem sikerült gólokra váltani, a 18. percben 5-5-re állt a mérkőzés. Az első félidő utolsó 10 percében az SZKE nem találta támadásban a jó megoldásokat, és ezzel az ellenfél csapata tudott élni, így a félidőre 11-8-as hátránnyal vonult a Batta az öltözőbe.

A második félidőt szintén nem kezdték jól támadásban, továbbra sem találták a megoldásokat. A 45. percben visszajöttek még 14-12-re, de ennél közelebb már nem tudtak felzárkózni. Hiába védekeztünk jól, de a támadásbeli hiányosságainkat és pontatlanságunkat nem tudtuk ellensúlyozni, így végül pont nélkül jöttünk haza.
A bajnokság elején vagyunk még, de fontos két pontot veszítettünk el, így a következő hetekben ezt ki kell javítanunk, hogy továbbra is versenyben tudjunk maradni a végső győzelemért.

SZKE: Róth(k) – Pap 1, Kővári 2, Keresztes, Glózik 11(4), Mogyorósi 4, Györkő.
Cs.: Kurán(k), Tarjányi P., Kedves, Bálint, Veres, Tarjányi D., Fehér, Tóth 1, Fiar.
Edző: Adorján Gábor