Rögtön a dobogó
2020-07-22 - Először vett részt százhalombattai csapat a Kaminokupa Balaton Tour országos kispályás labdarúgó tornán, Balatonszárszón július 18-án. Az Alu-Zso Fater alakulat rögtön a dobogó harmadik fokára állhatott a népes mezőnyben, sőt, egyik játékosukat, Somogyi Tibort a torna legjobbjának választották.
Az eddigi legnépesebb Balaton Tour tornára az ország minden pontjáról, sőt, Erdélyből és Ausztriából is érkeztek csapatok. Összesen hetvenhat összeállítás nevezett a megméretésre. A forduló öt pályán, négy csoportkörrel, negyven csapatos főtáblával zajlott. A százhalombattai Alu-Zso Fater óriásit küzdve, de fölényesen került a legjobb negyven, húsz, majd tíz közé. A döntőbe jutásért a torna későbbi győztese, az ECECE rutinos gárdája négy góllal múlta felül az újonc battai csapatot. Végül a torna bronzmeccsét a legjobbnak választott Somogyi Tibor vezette Alu-Zso nyerte.

Kovács Tibor, a csapat menedzsere minden játékosnak gratulált a kiemelkedő eredményért. “Bankos Barnabás profin irányította a csapatot a pálya széléről, az összeállításáért pedig Lak Imrének jár a köszönet."

A csapat már a Kaminokupa többi fordulójára készül. Alu-Zso Fater: Erős Oszkár, Czakó Erik, Somogyi Tibor, Vörös Milán, Sipos Gergő, Farkas Tamás, Lakatos Soma, Horváth Benett, Herczeg Simon, Lak Imre.