Nem csináltatta meg a kerítést, kutyái majdnem halálra marták a szomszédot Ürömön
2020-01-21 - A Budapest Környéki Törvényszék 2020. január 21-én folytatólagos, nyilvános tárgyaláson ítéletet hirdetett annak a férfinak a büntetőügyében, akit gondatlanságból elkövetett életveszélyt okozó testi sértés vétsége és más bűncselekmény miatt vádoltak. N. Gy. vádlottat a bíróság bűnösnek mondta ki 2 rendbeli gondatlanságból elkövetett testi sértés vétségében, ezért őt – halmazati büntetésül - 1 év fogházbüntetésre ítélte, amelynek végrehajtását 1 év 6 hónap próbaidőre felfüggesztette.
A vádlott ürömi kertes házában tartotta a saját és fia kutyáját. A szomszéddal közös kerítés nem volt megfelelően megerősítve, ezért az állatok rendszeresen átjutottak a szomszéd telekre, gyakran az utcára is kiszöktek.
 
A sértettet már korábban is megtámadták a kutyák, akkor sérülései nem keletkeztek. Mivel az ebek rendszeresen szöktek át a szomszédba, a sértett egy szöges botot készített, hogy szükség esetén azzal zavarja vissza őket. 2018 júniusában a 73 éves sértett maga javította meg a vádlott kerítését, ám miután az újra lyukas lett, a tulajdonost kérte a kerítés helyreállítására. A vádlott közölte, hogy másnap, vagy harmadnap befoltozza a lyukat, ugyanakkor közölte a sértettel, hogy addig ne menjen ki a kertbe és ne szurkálja a kutyákat. A vádlott a telkén lévő kennelbe elzárhatta volna az ebeket a hiba elhárításáig, mégis szabadon hagyta azokat. Másnap, 2018. július 22-én a sértett annak ellenére, hogy észlelte a kutyák az ő kertjében tartózkodnak, kiment, hogy megöntözze paradicsomait. Ekkor a kutyák megtámadták, földre döntötték és a fejétől a lábszáráig több helyen megmarták. A hátsó udvarban magatehetetlenül fekvő férfit a másik sértett, a 70 éves felesége húzta ki a kapun, miközben az egyik kutya a vádliján őt is megharapta. Az asszony értesítette a mentőket és a sértettet kórházba szállították. Az idős férfi a sérülések következtében közvetlen életveszélyes állapotba került, életét a gyors orvosi segítség mentette meg.
 
Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a védő 3 munkanap gondolkodási időt tartott fenn.
Az ítélet nem jogerős.
 
Budapest, 2020. január 21.
 
Budapest Környéki Törvényszék Sajtó és Kommunikációs Osztály