Lövész hétvége
2019-10-22 - Mozgalmas és sikeres volt a Százhalombattai Lövészklub versenyhétvégéje október 19-20-án. A részletekről Kéri Attila elnök számolt be.
185 körrel megnyerte a férfi légpisztoly 20 lövéses versenyszámot megnyerte Hornyánszki Tamás a Szeged Grand Prix versenyen szombaton. A juniorok légpisztoly 60 lövéses versenyszámában Klem Barna győzött 562 körrel. Az összevont férfi döntőben harmadik, Hornyánszki Tamás negyedik lett. Légpuska 40-ben a serdülő fiúk között Márkus Péter 3. ,Tóth Ábel 4., Szabó Zoltán 5., a lányok versenyében Márkus Eszter első, Nagy Zsófia 2., Bencs Lilla 3., Tóth Janka 4. helyen végzett. Az ifi fiúk között Czirok Merse 2., míg Blaner Dávid 3. lett.

Vasárnap délelőtt az országos polgárőr-lövészversenyen közreműködtek a Százhalombattai Lövészklub tagjai, majd délután a fiatalok álltak lőállásba a Pest Megyei Diákolimpia döntőjében.

Az általános iskolások versenyében, a légpuska lány számban Nagy Zsófia (Eötvös) 1., Tóth Janka (VMG) 2., Bencs Lilla (Eötvös) 3., Kiss Csenge (Érdligeti Ált.Isk.) 4., Márkus Eszter (II. Rákóczi) 5. lett. A légpuskás fiúk mezőnyében Tóth Ábel (VMG) 1., Márkus Péter (II. Rákóczi) 2., Horváth Zsolt (Eötvös) 3., Kiss Levente (Érdliget) 4., Tábori András (Kőrösi, Érd) 5., Siba Dominik (Kőrösi) 6., Rajnai Márkó (Arany) 7., Czakó Patrik (Kőrösi) 8., Siba Roland (Kőrösi) 9. lett. A százhalombattai Kőrösi sportiskola csapata (Siba Dominik, Czakó Patrik, Siba Roland) megnyerte az iskolák közötti versenyt.

A légpisztoly 20 lövés lány számban Nagy Zsófia 1., Márkus Eszter 2., Bencs Lilla 4., Tóth Janka 5., Kiss Csenge 8. lett. A fiúk számában Márkus Péter 1., Tóth Ábel 2., Szabó Zoltán 3., Horváth Zsolt 4., Kiss Levente pedig 5. lett.

A középiskolások versenyében a légpuska és légpisztoly versenyszámot is Duka Péter (Gárdonyi) nyerte meg.

Az igazolt középiskolások versenyében a légpisztoly 40 lövés lány számban Balogh Zsuzsa (VMG) 3., Tóth Boglárka (SZISZKI) 4. lett. A fiúk között országos csúcsot, 379 kört lőtt Joó Attila, a SZISZKI diákja. A 2. helyen Papp Máté (SZISZKI), a 3-on Mucsi Dániel (ÉSZC Kós), a 4-en Blaner Dávid (SZISZKI), az 5-en Czirok Merse (Arany), a 6-on Hornyák Hunor (Arany), a 7-en pedig Joó Zoltán (ÉSZC Kós) végzett.

A decemberi országos döntőn az egyéni első három helyezettek és a csapatelsők vehetnek részt.