Terepkirálynő
2019-09-16 - Hétről hétre dobogós helyezésekkel tér haza a versenyekről Szabó Csabáné Kovács Erika, a SZVISE atlétikaszakosztályának egyik legeredményesebb versenyzője – tájékoztatott Szabó Csilla, szakosztályvezető.
A hatvan év feletti versenyző a korosztályos nyolcadik helyet szerezte meg a Szabadka Félmaratonon szeptember 1-jén. Korábban második lett a 14 kilométeres terepfutáson Majosházán augusztus 24-én, és harmadik helyen fejezte be a Tatai Minimaratont augusztus 3-án. Elsőként ért célba a gerecsei Szent László Terepfutás 10,7 kilométeres távja után június végén. A dobogó legfelső fokára állhatott a Hegyek Királya elnevezésű háromnapos terepfutó versenyen Tarjánban június 10-én. A megméretésen háromszor 12 kilométert kellett teljesíteni, amelyen korosztályában összetett első helyen végzett.
Az abszolút női váltó második helyét hozta haza az egyesület Malvin és a mókusok nevű összeállítása a Bridgestone Budaörsi Félmaratonról szeptember 15-én. A csapat tagjai – Botos Enikő, Balázs Anikó Ágnes és Lak Tünde – egyenként hét kilométert futottak.
Több SZVISE atléta is részt vett a Wizz Air félmaratonon szeptember 28-án. Varga Balázs 1:37.54, Kovács Erika 2:10.59 (korosztályos 12. hely), Hajduné Bukó Judit 2:14.02, Hegedűs Krisztina 2:20.04, Békes Erzsébet 2:28.51 (korosztályos 13. hely) idő alatt teljesítette a távot. A szakosztályvezető szeretettel gratulált versenyzőinek és további jó felkészülést kívánt mindenkinek.