Szép szereplés
2019-06-03 - Egyéni csúcsokkal és döntős helyezésekkel tért haza a VUK SE nyolcfős csapata az Úszó Ifjúsági Országos Bajnokságról, amelynek Kaposvár adott otthont május 29. és június 1. között.
Tankó Jázmin 100 és 200 méter gyorsúszásban, valamint 200 méter vegyesen is döntőt úszott. 100 gyorson a 8. és 200 vegyesen a 7. pontszerző helyen végzett. Marosi Bálint fiatal kora ellenére 50, 100 és 200 méteres hátúszásban nála 3-4 évvel idősebbekkel versenyezve jutott a döntőkbe. Nagy Kolos szintén fiatalabbként indult a bajnokságon, 100 és 200 háton, valamint 200 vegyesen szerzett döntős helyezéseket, amiket óriási egyéni csúcsokkal fejelt meg.

"Fontos megemlíteni az egyesület váltós helyezéseit, amelyek szintén nagyon közel voltak a döntőkhöz, annak ellenére, hogy a fiatalabb korosztályú versenyzőkkel kiegészítve álltak rajthoz a csapatok" -  nyilatkozta Rupics József szakosztályvezető. Eredmények: 4x100 méter mix gyorsváltó (Marosi, Fehér, Tankó, Rupics) 12. hely, 4x200 méter férfi gyorsváltó (Fehér, Marosi, Tankó, Nagy) 10. hely, 4x100 méter mix vegyes váltó (Marosi, Nagy, Tankó, Rupics) 10. hely, 4x100 méter férfi vegyes váltó (Marosi, Nagy, Tankó, Fehér) 14. hely.