Triatlon Győztesek hétvégéje
2019-05-28 - A VUK SE Triatlon szakosztály első csapatbajnoki címével, aranyakkal és további szép eredményekkel tértek haza a százhalombattai versenyzők a május 25-26-ai hétvégén megrendezett versenyekről.
Arany Gitta, Bánhidy Attila, Bódi Roland és Pintér Tamás Roman Thürauer edző vezetésével vágott neki a Balatonman verseny távjainak május 25-én Balatonkenesén. Arany Gitta győztesként hagyta el a pályát, a fiúk pedig mind nagyon jó időt mentek – tájékoztatott Kelemen Viktor szakosztályvezető.

Népes csapattal képviselték városunkat a Tisza Triatlonon május 25-26-án Tiszaújvárosban. A Zsigmond Réka – Béres Lívia – Simon Ildikó szenior összeállítás aranyat érő teljesítménnyel szerezte meg a verseny csapatbajnoki címét. A Szabó Csilla – Petz Zsuzsi – Titz Enikő felnőtt női csapat szintén óriásit ment, a dobogó második fokára értek fel a végén. A megméretésen az elit alakulatok versenyét rendeztek utoljára. A Csomor Erika, Eberhardt Annamária és Soós Dorka alkotta hármas remek teljesítménnyel, de a dobogóról leszorulva a negyedik helyen végzett, így is sok pontot szerezve az egyesületnek. Zsigmond Réka és Szabó Csilla kategóriájuk győzteseként, Zilahy Boróka a várakozásoknak megfelelő ötödik helyezéssel térhetett haza. "Nagyszerű érzés volt a hétvégén VUK triatlonosnak lenni!" – nyilatkozott büszkén és elismerően a szakosztályvezető.