Megyei foci - Izgalmas hajrával három ponttal gazdagabban
2019-05-07 - Rég nem látott eredményes tavaszt produkálva, a Tököl ellen is győzelem volt a tét a Pest megyei 1. osztályban szereplő Százhalombattai Labdarúgó Klub számára a 26. fordulóban.
A májusban szokatlanul hűvös időjárás ellenére sokan látogattak ki a Vasút utcai létesítménybe, ahol a felázott pályán már az 5. percben meglepetést okozott a vendégcsapat.

A hirtelen jött találat után a hazaiak futhattak az eredmény után, de a felívelések ezen a talajon nem voltak célravezetőek.

Szórványos hazai támadások és veszélyes tököli kontrák mellett a félidőben egy góllal jobbnak bizonyultak a tököliek.

A második játékrészre Károlyi Gábor két cserével erősítette a támadójátékot, látható volt, hogy nem engedi elvinni a pontokat. A 60. percben 10-10 főre fogyatkoztak a csapatok. Egy könyöklés és törlesztés miatt Móra és Fekete mehetett az öltözőbe.

Sorozatos battai támadások közepette egyre feszültebbé vált mindkét gárda.

A végjátékban ritkán látható jelenetek játszódtak le, újabb vendégjátékos jutott a kiállítás sorsára, amit Czakó Erik távoli bombagólja követett.  Még mindig nem volt vége: a 93. percben újabb tököli kiállítás következett, és 2 percre rá ismét Czakó bombázott a kapuba. Extázis a pályán és lelátón egyaránt!

Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak labdarúgóink, dicséret illeti őket. A 9. helyen álló SZLK a Maglód labdarúgóit várja a következő fordulóban, május 12-én, 16:30-kor Százhalombattán.