Régiós aquatlondöntő
2019-04-03 - A Százhalombattai VUK SE triatlonszakosztálya rendezte a Pest Megyei Aquatlon Régiós döntőt március 31-én. A verseny a Triatlon Szövetség döntésének megfelelően a régiók átjárhatósága jegyében zajlott, ezért nemcsak Pest megyei, hanem budapesti és más régióba tartozó csapatok is részt vettek.
Tizenkilenc klub 225 versenyzője adta le a nevezését, és 198 sportoló ért célba. Csodálatos időben, verőfényes napsütésben, kellemes melegben zajlott a verseny, amely során 120 érem, 130 oklevél és 16 kupa talált gazdára. Ezek nagy részét Csomor Erika világbajnok, battai vezetőedző adta át. Közreműködött a díjátadásban Rupics József, az úszó szakosztály vezetője, Karner Zsolt, valamint Fehér Csaba, akik szülőként és szponzorként is támogatják a szakosztályt.

A legjobb VUK-os eredmények. Az újonc 2. lányok között Zilahy Boróka 5. lett. A gyermeklányok között Klem Zoé megnyerte az úszást és a végelszámolásban (futás-úszás) 6. helyen végzett. A serdülők között Boros Bogi 2., Karner Marci 3., Rupics Bendegúz pedig 5. lett. Bogi és Marci elnyerték a 2019-es megyei bajnok címet, Marci időeredményei pedig egyre komolyabbak és közelítenek az élmezőny teljesítményéhez. A serdülő fiúk csapata 3. helyezést szerzett.

A verseny lebonyolításában a triatlonos szülők újra erőn felül teljesítettek. A segítségük nélkül nem sikerült volna megrendezni a sporteseményt – nyilatkozta Kelemen Viktor szakosztályvezető.