Bronzérem az OB-n
2019-04-02 - Harmadik helyezést ért el Ilyés Laura Vanda, a Százhalombattai VUK SE úszója 50 méter háton a március 27-30-án rendezett debreceni országos bajnokságon. Csapattársa, a 14 éves Marosi Bálint élete első felnőtt OB-ján 200 méter háton verekedte magát B döntőbe, ahol nagyszerű egyéni csúccsal a 7. helyet érte el.
A VUK-ot Laura és Bálint mellett Tankó Jázmin és Tankó Kristóf, valamint Bodrogi Viktor és Rozanovic Ádám edzők képviselték az CXXI. Széchy Tamás emlékére rendezett országos bajnokságon.

Az 1. napon 50 méteres férfi gyorsúszásban Marosi Bálint és Tankó Kristóf próbálgatta a medencét és a felnőtt OB hangulatát egyéni csúcsok formájában. Ugyanabban a számban Rozanovic Ádám a délutáni B döntőben 4. helyen csapott célba. 50 méteres női gyorsúszásban Tankó Jázmin jelezte egy egyéni csúccsal, hogy jó irányba halad a felkészülése, és fokozatosan növekszik a sebessége. 100 méteres női hátúszásban Ilyés Laura jutott a délutáni A döntőbe és szerezte meg a VUK Se első pontszerző 5. helyét. Az egyesület történetében először indult felnőtt országos bajnokságon 4x100-as mix gyorsváltó és a 14. helyen végzett (Rozanovic, Marosi, Ilyés, Tankó).

A 2. napon Tankó Kristóf 50 méter pillangón egyéni csúccsal jelezte, hogy nincs gond a formájával.

50 méter női pillangón Ilyés Laura teljesített egy B döntő 5. helyet. 200 méter vegyesen Tankó Jázmin képviselte az egyesületet a délutáni B döntőben ahol a nagyszerű 8. helyet szerezte meg.

3. nap a 4x100-as mix vegyesváltóval szintén először próbálta ki magát a VUK SE (Marosi, Rozanovic, Ilyés, Tankó) és a remek 10. helyet szerezte meg, alig lemaradva a döntőről. 100 méteres gyorsúszásban Tankó Jázmin úszott egy 59 másodperc alatti egyéni csúcsot. Női 200 méteres háton Ilyés Laura jutott A döntőbe és szerezte meg a kiváló 5. helyet.

A versenyzők kiváló teljesítménye a 4. napra is megmaradt. 200 méter gyorson Tankó Kristóf egyéni csúccsal indított, majd a nőknél Tankó Jázmin verekedte be magát a délutáni B döntőbe, ahol 8. helyezést ért el. 50 méter mellen Rozanovic Ádám jutott B döntőbe, ahol 8. helyezést ért el. 100 méter pillangón Tankó Kristóf jelentkezett még be egy egyéni csúccsal a délelőtti elődöntők folyamán.

Az OB után folytatódik a munka a VUK SE úszószakosztályánál. A versenyzők a korosztályos bajnokságokra készülnek.