Jó úton a labdarúgók
2019-03-11 - A 16 csapatos bajnokság 12. helyén áll az SZLK, 7 pont távolságra az 5. helytől. Az őszi edzőváltás után fel kellett rázni a csapatot, amely – eddig úgy tűnik - Károlyi Gábornak jól sikerült.
A télen távozott Csik Tibor és Végh Dominik, érkezett Rácz Martin kapus Ercsiből, Bendák László támadó Ráckeresztúrról és Henrik Vince az U19-es csapatból. A tavaszi szezont három hazai mérkőzéssel kezdte az SZLK, amiből az elsőn a Pilis ellen a mutatott játék alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, de sajnos, egy gólos vereséggel zárták. (Százhalombattai LK - Pilis 0:1)

A Nagykáta elleni meccsen is harcosan, nagy elánnal, tetszetős támadásokat vezettek a battaiak, aminek a félidő vége előtt gól lett a jutalma, amit Farkas Tamás bombázott a kapuba. A második félidőben 10 főre olvadt a vendégek csapata egy ütésért megítélt piroslap miatt. Folyamatos támadásokat vezetve Somogyi Tibor kapura ívelése után két gólra nőtt a Batta előnye, amit sikerült megtartani. (Százhalombattai LK - Nagykáta 2:0)

Mindezek után három pontban bízva fogadták a Biatorbágy csapatát. Folyamatos támadásokat vezetve a 19. percben Károlyi Csaba szerezte meg a vezetést, amit kiegyensúlyozott mezőnyjáték követett. Battai helyzetek mellett az eredmény a második félidő felénél változott, amikor Károlyi Csaba duplázott, amit szinte középkezdés után szépítettek a biaiak. Mindenki számára izgalmasra sikeredett a vége, de a 95. percben Füzér Zoltán higgadtan lőtt a kapuba. (Százhalombattai LK - Biatorbágy 3:1)