Girja - Sikeres évkezdés
2019-01-23 - Három százhalombattai versenyző is indult azon a kettlebellbajnokságon, amelyet a horvátországi Csázmában rendeztek január 19-én. A mintegy hatvan – szerb, szlovén, horvát és magyar – résztvevő között Szél Pál, Szélné Horváth Klaudia és az egyesület új versenyzője, Mátyás Alajosné Kerekes Rita képviselte városunkat.
Szél Pál 5. danos judo- és önvédelmi mester, számos kettlebell – a többi között országos és Európa-bajnoki – aranyérem birtokosa ezúttal biathlon versenyszámban, dupla 16 kilós súllyal harmadik lett a 95 kilogrammosok kategóriájában. Mátyás Alajosné Kerekes Rita a 68 kilogrammosok mezőnyében hosszúciklus versenyszámban 12 kilogrammos súllyal szintén harmadik helyen végzett. Szélné Horváth Klaudia, magyar- és Európa-bajnok, mesterjelölt a dobogó legfelső fokára állhatott a 63 kiló alatti nők versenyében hosszúciklus versenyszámban, szintén 12 kg-os súllyal.

A SZVISE versenyzői nagy erővel folytatják felkészülésüket a február 2-3 között, Kiskunhalason megrendezésre kerülő országos bajnokságra. Százhalombattán kettlebell triatlonversenyt rendeznek március 30-án, amelyre szeretettel várnak minden érdeklődőt és szurkolót. Akit érdekel a sportág, hétfőn, szerdán és pénteken 17 órától nyerhet bepillantást az edzésekbe az Ifjúság úti judoteremben.  Jelentkezni és érdeklődni Szél Pál girja Európa-bajnoknál lehet a 06 30 202 2822-es telefonszámon.