Schrammel Csaba hozta el a világbajnoki övet
2018-11-14 - Alig tíz másodperccel a tízmenetes profi ökölvívó mérkőzés vége előtt szerzett kiütéssel nyert a huszonkilenc éves százhalombattai sportoló, Schrammel Csaba (9-5-1) a Feja Promotion bokszgáláján Dunaföldváron, november 11-én.
A gálán közel tíz hivatásos mérkőzésre került sor. A kiemelt meccsen az RBO (Royal Box Organization) nehézsúlyú interkontinentális övéért Pénzes László (9-3-0) és Schrammel Csaba csapott össze. A küzdelem szoros menetekkel indult a két szinte azonos súllyal mérlegelt ökölvívó között. Csaba a negyedik menetben talált magára, attól kezdve már nagyon élvezte a bunyót, "mintha játszott volna". A meccs feléig pontelőnyre tett szert, a második részben pedig felváltva nyerték a meneteket. Csaba az utolsó kör harmadik percében, tényleg a véghajrában küldte padlóra ellenfellét, aki felállt a számolás alatt, de nem jelezte a bírónak, hogy folytatni akarja a küzdelmet, ezért kiszámolták. A párharcot azonban – ha pontozással fejezték volna be, akkor is – mindhárom pontozóbírónál egyértelműen Schrammel Csaba nyerte.

Az év elején a Hírtükörnek adott interjújában megfogalmazott idei céljait – "sok bunyót és egy övet szeretne" – már sikerült elérni. A folytatásban is sok bunyót szeretne, az ökölvívást ugyanis a sportért magáért szereti, nem a megélhetés vagy hírnév miatt. Heti 5-6 edzéssel, saját erejéből, táplálékkiegészítők és támogatók nélkül készül szinte egész évben. A profi versenyzéshez szükséges dolgokat saját pénzéből veszi meg, de az sem ritka, hogy családja, barátai lepik meg őt.

Első ringes megméretésére öt éve került sor, a profik között mintegy két évvel ezelőtt mutatkozott be. Korábban cirkálósúlyban bunyózott, a nehezebb kategóriában ez volt az első profi mérkőzése, amelyre a korábbi profi boxoló, jelenleg edző Nagy Zoltán készítette fel. Következő összecsapása az Érden, december elején megrendezésre kerülő profi boxgálán lesz.