Rajkai Róbert ötödik a judo junior-világbajnokságon
2018-10-24 - A százhalombattai Rajkai Róbert a magyar csapat legeredményesebb férfi versenyzőjeként tért haza a korosztályos világbajnokságról, amelyet a bahamai Nassauban rendeztek október 17-21. között.
A Százhalombattai Városi Ifjúsági Sport Egyesület 81 kilogrammos versenyzője magabiztosan győzte le ellenfeleit az első két mérkőzésén. A negyeddöntőben a grúz junior Európa-bajnok elleni, kiélezett küzdelemmel folytatta a versenyzést. Ellenfele két intéssel is vezetett a hosszabbításban, amikor Rajka ippont érő belső combdobással lepte meg. A döntőbe jutás ugyanakkor már nem sikerült, mivel ötvenegy másodperc alatt kikapott a japán Kaszahara Hiromaszától, tehát a bronzéremért lépett tatamira. Ezen a mérkőzésen Rajkai ellenfele a kanadai junior kontinensbajnok, Alexandre Arencibia volt. A battai versenyző jól kezdte a meccset, három válldobáskísérlet után a negyedik már sikerült egy vazariért. Nem sokkal később a kanadai egyenlíteni tudott külső gánccsal, és a döntetlen állás maradt négy perc után is, így jöhetett a hosszabbítás. Mind a két versenyzőnek két-két intése volt, azonban nem ez döntötte el a bronzérem sorsát. Arencibia a hetedik percben egy válldobással megszerezte a győzelmet, és így ő állhatott fel a dobogó harmadik fokára, Rajkai pedig ötödik lett.

Rajkai Róbert minden idei korosztályos, junior versenyen az első ötben szerepelt és érmet hozott a felnőtt Európa-kupáról is. Ő az egyetlen férfi magyar versenyző, aki az Európa-bajnokságról és a világbajnokságról is helyezéssel tért haza. Edzőjével, Sarkadi Jánossal tizenhat éve dolgoznak együtt a SZVISE-ben. (Forrás és fotó: judoinfo.hu)