Kézilabda NB I/B - Még mindig pont nélkül az SZKE
2018-10-24 - Október 13. Agrofeed ETO-SZESE – Százhalombattai KE 31-25 (15-10)
SZKE: Róth – Mogyorósi 6, Tóth 7, Kreisz 3, Fiar 1, Dósa 1, Pap 2, Kurán, Horváth – Garajszki, Kiss 2, Bálint 1, Kónya, Kővári, Tass 1. Edző: Kovács Gergely

Kovács Gergely, edző: "Végre sikerült kijavítani az elmúlt mérkőzések hibáit és nem kerültünk hátrányba az első 15 percben, sőt, még kétgólos vezetésre is sikerült szert tennünk. Sajnos, akkor egy kicsit megbotlott a csapat, és az ellenfél ötgólos előnyt harcolt ki magának a szünetre. A második félidő álomszerűen kezdődött: 5 perc alatt már csak egy gólra sikerült csökkentenünk a különbséget. Sajnos, a későbbiekben felesleges kiállításokat szedtünk össze, aminek következtében nem sikerült két gólnál közelebb kerülni hozzájuk. Amennyiben abból indulunk ki, hogy a második helyezett otthonában szerepeltünk, akkor ez az eredmény még bizakodásra is adhat okot a folytatást illetően."

Október 6. Százhalombattai KE – Szigetszentmiklós KSK 28 – 32 (14-18)
SZKE: Horváth – Pap 1, Fiar 3, Tass, Tóth 9, Dósa, Laurinyecz 7. Róth, Kurán – Garajszki, Bálint, Gyurcsovics, Kónya, Kővári 2, Kreisz 5, Mogyorósi 1. Edző: Kovács Gergely

A mérkőzés ezúttal is rosszul kezdődött. Az elszórt támadásokból sorra büntették az SZKE-t a vendégek, sem elöl, sem hátul nem állt össze a hazaiak játéka. A 22. percben tetemes hátrányba kerültek, 15-7-re vezetett a Szigetszentmiklós. Ezután sikerült ritmust váltani mind támadásban, mind pedig védekezésben. A Batta elkezdett felzárkózni, és a félidőben már csak 4 gól volt a hátránya.

A második félidőben továbbra is jól játszva közeledtek az itthoni játékosok a vendégekhez, akik már ekkor folyamatosan lassították a játékot és húzták az időt, amihez a bírók rendszerint asszisztáltak is.  A 42. percre sikerült az egyenlítés, és innentől fej-fej mellett haladt a két csapat. Az 50. percben kezdett fáradni a Batta, és elöl hibáztak is a kéziseink, emellett a bírói ítéletek sem könnyítettek a csapat dolgán, így alakult ki a végén a 4 gólos hazai vereség.

Kovács Gergely értékelése: Megpróbáltuk kijavítani a hibáinkat, hogy végre győztesen hagyhassuk el a pályát. Sajnos, ez nem sikerült ugyanazokat a mulasztásokat követjük el hétről hétre. Megint hét gólos előnyt adtunk az ellenfélnek, amit bár sikerült ledolgoznunk, de annyi energiát vett ki a csapatból, hogy a győzelemre megint nem maradt erőnk. A második félidei játékunk már hasonlított ahhoz, amit 60 percen keresztül szeretnénk mutatni. Amennyiben sikerülne az első perctől kezdve dinamikus gyors játékot játszanunk, reális esélyünk lenne a mérkőzések megnyerésére.

Október 20. SZKE – Váci KSE 26-33 (13-17). Az SZKE a felnőtt férfi NB I/B bajnokság Nyugati csoportjának tizenkét csapatos tabelláján hat meccs után nulla ponttal az utolsó helyen áll. Következő mérkőzések: november 10. Telekom Veszprém U21 – Százhalombattai KE, november 17. Százhalombattai KE – Pécsi VSE. (Forrás: szazhalombattaike.hu)