Úszás - "Matrica" Kupa
2018-10-17 - Az eddigi legnépesebb mezőny állt rajthoz a nyolcadik alkalommal megrendezett "Matrica" Kupán, Százhalombattán, október 13-14-én.
Negyven csapat 543 indulója, mintegy hatvan váltónevezéssel vett részt az izgalmas, pörgős megméretésen. A pontversenyt az UTE csapata nyerte, a házigazda VUK SE a kilencedik helyen végzett az Ifjúsági Olimpia miatt távol maradt Ilyés Laura nélkül is. A tavalyi "Matrica" Kupán 27 klub versenyzett, a házigazdák a hetedik helyen zárták a versenyt.

A legfiatalabbak közül Rácz Bálint 50 méteres mellúszásban arany-, Nagy Kolos 200 méter vegyesen bronzérmet szerzett. Kellner Gábor 50 méter mellen első, 100 méteren második helyezést ért el. A legsikeresebb százhalombattai versenyző Marosi Bálint lett: 50 és 100 méter háton, valamint 100 méter gyorson arany-, 100 pillangón és 100 méter vegyes számban ezüstérmes lett.  A 4x50 méteres vegyesváltó (Marosi – Nagy Kolos – Barta Gergő – Fehér Dániel) a dobogóról éppen lemaradva a negyedik helyen fejezte be a sporteseményt.